Drajzajtlová a Faschingbauer mistry republiky v silničním běhu

Vítězství ve sto pátém ročníku běžeckého závodu z Běchovic do Prahy vybojovali Slovák Róbert Štefko a Petra Drajzajtlová. Domácí titul mezi muži patří Pavlu Faschingbauerovi.

Štefko vyhrál běchovický závod počtvrté, letos v čase 29:21 minuty. Druhý Flaschingbauer na něj v cíli ztrácel 33 sekund. Čas vítězky ženského závodu byl 35:05 minuty. V kategorii juniorů zvítězil Robin Vohlídal, mezi juniorkami doběhla první Irena Petříková. Faschingbauer i Drajzajtlová pojali závod jako přípravu na mistrovství světa v půlmaratónu, které bude za týden hostit britský Bristol.

Výsledky mistrovských kategorií 105. ročníku silničního běhu Běchovice - Praha (10.013 m):

Muži: 1. Štefko (SR/Banská Bystrica) 29:21, 2. Faschingbauer (USK Praha) 29:54, 3. Krutský (Slovan Liberec) 30:37, 4. Šmíd (Pardubice) 30:47, 5. Dúbravčík (Mar. Lázně) 30:57, 6. Vašek (Pardubice) 31:09, 7. Hnilička (České Budějovice) 31:26, 8. Nejedlý (Kladno) 31:55. Ženy: 1. Drajzajtlová (Olomouc) 35:05, 2. Lenka Hanušová (Nové Město n. Metují) 36:15, 3. Churaňová (Single Team) 36:20, 4. Martincová (Moravská Slavia Brno) 36:55, 5. Procházková (České Budějovice) 37:05, 6. Šimková (Kolín) 37:27. Junioři: 1. R. Vohlídal (Dukla Praha) 31:37, 2. Mikulenka (Frýdek-Místek) 32:15, 3. Hudek (Kadaň) 32:50. Juniorky: 1. Petříková (Brno) 38:08, 2. Dvořáková (Slovan Liberec) 38:44, 3. Matoušová (Chomutov) 39:36.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít