Drama rozhodl Dopita

Vsetínský kapitán Jiří Dopita zařídil vítězství svého celku ve třetím čtvrtfinálovém střetnutí play-off České pojišťovny na ledě Zlína v poměru 5:3, když ve dvou posledních minutách vstřelil dva góly. Vsetín se tak ujal v sérii vedení 2:1 na zápasy.

Ve druhém čtvrtečním čtvrtfinálovém souboji rozdrtila pražská Slavia Znojmo 6:0 a ve třetím vzájemném souboji svého soupeře poprvé porazila. Zápas ve Zlíně začal lépe pro domácí, kteří vyhráli první třetinu 1:0 gólem Hamrlíka ze 6. minuty. Ve druhé třetině hosté stav otočili, přesto ale do kabin po druhé třetině odcházeli opět o gól spokojenější zlínští hokejisté. Poslední část zápasu se jim však vůbec nepovedla, především samotný závěr. Nejdříve v 58. minutě vykřesal pro hosty možné prodloužení gólem na 3:3 Tesařík, které ale odmítl Dopita. O minutu později dostal Vsetín do vedení na 4:3 a při zlínské power-play poslal puk do opuštěné branky.

Slavia nepřipustila v play-off poprvé před domácími diváky potíže. Začala sice zápas nervózně a krátce po jeho zahájení musela čelit znojemské přesilovce pět na tři. Ubránila se však a ze stejné výhody pak soupeře deklasovala. Pětiminutovou přesilovku dokázala zužitkovat hned dvakrát v patnácté a šestnácté minutě, vedla už 3:0 a zápas dotáhla v euforii k vysokému vítězství. V sobotu se stejní soupeři znovu ve Zlíně a v pražském Edenu střetnou počtvrté.

Statistika: Zlín - Vsetín 3:5 branky: Hamrlík, Balaštík, Jenáček - Dopita 2, Zubíček, Lipianský, Tesařík Slavia - Znojmo 6:0 branky: Ujčík 2, Rousek 2, Kotásek, Branda

Zápasy pohledem redaktorů Českého rozhlasu 1: Utkání Zlín - Vsetín sledoval Tomáš Lörincz