Druhé kolo Stanley Cupu začalo překvapivě: Piitsburgh vyhrál v Buffalu

Hokejisté v zámoří načali druhé kolo Stanleyova poháru. V Západní konferenci prohrálo Colorado s Los Angeles 3:4, rozhodující gól dal v prodloužení Jaroslav Modrý. I semifinále Východní konference začalo překvapivě: New Jersey prohrálo s Torontem 0:2 a Buffalo podlehlo Pittsburghu 0:3. Na výhře se brankou a asistencí podílel Hrdina, na góly přihrávali také Beránek a Jágr.

Zápas v Buffalu byl především soubojem brankářů. Dominik Hašek kryl 29 střel, Johan Hedberg chytil všech 25 střel. K vítězství Tučňáků přispěl skvělou nahrávkou na úvodní branku Jágr, který ale utkání nedohrál. V závěru druhé části po souboji s Žitnikem odkulhal a do třetí třetiny nenastoupil. "Mluvil jsem s ním i s naším masérem, ale nevíme, co to je. Doufám ale, že do soboty, kdy hrajeme druhý zápas, se dá Jarda dohromady," řekl trenér Ivan Hlinka.

Zápas sledoval zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Jan Šmíd.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít