Druhou výhru Lakers zařídil 40 body O'Neal

Po dvou finálových duelech basketbalové NBA vedou hráči Los Angeles Lakers nad New Jersey už 2:0. Ve druhém utkání uštědřili obhájci titulu na domácí palubovce hráčům Nets debakl 106:83. Pŕedevším díky čtyřiceti bodům Shaquilla O'Neala tak k třetímu triumfu v řadě chybějí Lakers už jen dvě výhry. Další utkání je na pořadu v neděli v New Jersey.

basketbal | Foto: Atlanta Hawks

Hosté proměnili za první čtvrtinu jen 6 střel z 25, ale přesto dlouho drželi krok - Jason Kidd nedal za první půli ani bod, ale Nets dokázali do poločasu udržet stav 49:43, přestože O´Neal proměnil 10 z 13 střel, včetně 6 smečů. Kidd se ve třetí čtvrtině rozstřílel (11 bodů), ale hostům to nebylo nic platné, protože zbytek týmu nastřílel jen 7 bodů a v obraně pokračoval "problém O´Neal" - uprostřed třetí čtvrtiny to bylo "jen" 58:52, ale o 5 minut později už 77:57. Začátek poslední čtvrtiny hostům vyšel, když využili O´Nealova odpočinku na lavičce ke šňůře 11:0 (79:72) - pak se ale Shaq vrátil do hry a na další trojku Kittlese odpověděl smečí a dvěma trestnými hody. Poté ho začala obrana New Jersey přece jen zdvojovat, na což O´Neal reagoval přesnými přihrávkami na volné spoluhráče, kteří to dokonale zužitkovali. Lakers vyhráli další úsek 23:6 (Derek Fisher 10 bodů za posledních 7 minut hry) a svého soupeře nakonec deklasovali o více než 20 bodů.