Důležitý zápas Olomouc nezvládla

V předehrávaném střetnutí 23. kola fotbalové Gambrinus ligy prohrála Sigma Olomouc s pražskou Slavií vysoko 1:5 a souboj o druhou příčku, zajišťující start v předkole Ligy mistrů, se tak ještě víc zdramatizoval. Slávisté poskočili už na čtvrté místo tabulky a na druhou Olomouc ztrácejí už jen dva body.

Vyrovnaný zápas otevřel šťastným gólem slávista Sedláček, jehož nepovedený centr skončil za zády domácího brankáře Kamesche. Po přestávce vyrovnal v 57. minutě Kobylík, ale pak přišla drtivá osmiminutovka hostujícího mužstva. V rozmezí 64. a 71. minuty Pražané uzemnili nejen olomouckou jedenáctku, ale i více než deset tisíc diváků v ochozech Androva stadionu, když brankami Dostálka, Zelenky a Kuky odskočili na tříbrankový rozdíl. Poslední ránu deklasované Olomouci zasadil v poslední minutě pátým gólem Tomáš Došek.

Statistika zápasu:

branky: 57. Kobylík - 43. Sedláček, 64. Dostálek, 69. Zelenka, 71. Kuka, 90. T. Došek.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít