Dva čeští kulturisté byli na MS pozitivní na dopink

Dva čeští kulturisté měli pozitivní dopinkové testy na listopadovém mistrovství světa v Kuala Lumpuru. Radek Suchomel musel za užití diuretik vrátit stříbrnou medaili ve váze do 80 kg a v devadesátce přišel Richard Čada o bronz na základě zjištění anabolických steroidů. Oba kulturisty pravděpodobně čeká dvouletý zákaz činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Suchomel vybojoval čtrnáct dnů před světovým šampionátem titul mistra Evropy v Lausanne. „Byl testován a prošel,“ řekl Pešát. „Ale na mistrovství světa odhalili v jeho moči furosemid, diuretikum na odvodnění,“ vysvětlil Pešát. Anabolické steroidy metenolon a boldenon dopinkoví komisaři našli u Čady. „Tvrdí, že to jsou věci, o kterých nikdy neslyšel,“ řekl Pešát.

Podle prezidenta českého svazu bylo letos na mistrovství Evropy dvanáct dopinkových hříšníků a na světovém šampionátu ještě o dva více. „Hodně Rusů a dále Španělé, Italové, kulturisté z Bolívie nebo Palestiny,“ vypočítal Pešát.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme