Dva góly Jágra pomohly Rangers k výhře nad Floridou

Hokejisté New Yorku Rangers po třech porážkách v prodloužení v řadě vyhráli. V utkání zámořské NHL porazili Floridu 4:0. Dva góly dal Jaromír Jágr, jednou se trefil Petr Průcha. Dvě asistence zazanamenal Martin Straka, jednu Martin Ručinský.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

První branku vstřelil Jágr po přihrávce Martina Straky téměř před prázdnou branku. Straka ve druhé třetině vyzval v přesilovce ke dvacátému gólu v sezoně Petra Průchu. Třiadvacetiletý útočník se po šesti letech stal prvním nováčkem Rangers, který dosáhl dvaceti branek. Švédský gólman "Jezdců" Henrik Lundqvist vychytal díky 38 zásahům ve své první sezoně v NHL druhou nulu a byl vyhlášen po zásluze hvězdou zápasu.

Montreal se do Ottawy pustil bez ostychu a v 16. minutě prchal Ray Emery na střídačku se čtyřmi inkasovanými góly. Střídající Dominik Hašek už žádnou ze čtrnácti střel za svá záda nepustil, ale Senators prohráli 1:4. Činili se i čeští útočníci domácích: Radek Bonk a původně i Jan Bulis vstřelili po gólu, ale Bulisova branka byla po utkání připsána Mathieu Dandenaultovi. Bonk se trefil vůbec poprvé v dresu Canadiens.

Druhé ze tří kanadských derby v sobotním programu NHL se odehrálo v Edmontonu, kam přijelo Toronto a nakonec si odvezlo dva body za výhru 3:2.. Hokejisté Maple Leafs sice byli v první třetině pod tlakem, ale z pěti střel dvakrát skórovali, když při druhé brance asistoval Tomáš Kaberle. Aleš Hemský připravil na konci druhé části pro Shawna Horcoffa ideální šanci a Edmonton snížil na 1:2, ale Toronto opět odskočilo. Na výhře hostů již nic nezměnil ani gól Ryana Smytha, u něhož asistoval opět Hemský.

Hokejisté Columbusu se v posledních zápasech i přes několik zraněných hráčů zvedli. V Denveru sice jejich brankář Pascal Leclair musel čelit 46 střelám hráčů Colorada, přesto Blue Jackets vybojovali bod za prohru 2:3 v samostatných nájezdech. Jeden bod za nahrávku na gól Alexe Tanguaye si připsal Milan Hejduk, který při penaltách svůj pokus neproměnil. Leclaira naopak překonali Marek Svatoš a Tanguaye. Na druhé straně zakončil úspěšně svůj pokus pouze první střelec Columbusu Jaroslav Balaštík. Ostatní hráče včetně Davida Výborného gólman "Lavin" David Aebischer vychytal.

Přihrávkou na vítězný gól Scotta Gomeze se prezentoval Patrik Eliáš v Buffalu a bodoval tak ve všech třech utkáních po návratu na led. Český útočník, který si téměř rok léčil žloutenku, mohl mít radost i z vítězství New Jersey, které přehrálo Sabres 3:2.

Ani dvě asistence Václava Prospala nestačily Tampě, aby zvítězila v Bostonu. Přitom obhájce Stanleyova poháru vedl již 3:1, ale premiérové branky slovenského obránce Milana Jurčiny skóre vyrovnaly. "Medvědi" nakonec zvítězili 6:3.

Podobným způsobem ztratilo zápas Calgary, které ve Vancouveru vedlo již 3:1, ale o výhru přišlo v oslabení. Nejdřív snížil Anson Carter a 30 sekund před koncem při dvojnásobné přesilovce vyrovnal Sami Salo, který pak trefil v prodloužení tyčku. Dorážkou ale Brendan Morrison zajistil Canucks výhru 4:3. Domácí vstřelili všechny branky v přesilových hrách.

Atlanta přehrála Pittsburgh podruhé ve dvou dnech. Po vítězství 6:4 z domácího prostředí se tým Ilji Kovalčuka radoval i v odvetě na ledě Pittsburghu, tentokrát vyhrál 4:3. Ruský střelec rozšířil své gólové konto o další dvě trefy, čímž potvrdil svou pozici v čele tabulky střelců NHL. Penguins tak z hole Kovalčuka během obou duelů inkasovali celkem pět branek.

Carolina dokázala v rozmezí šesti minut a čtrnácti vteřin druhé dvacetiminutovky zápasu proti New York Islanders třikrát skórovat, díky čemuž uspěla 3:0. Hurricanes tak zopakovali svůj včerejší triumf, kdy Islanders přehráli trefou Marka Parrishe z prodloužení. Všech třicet střel domácích skončilo na gólmanovi Martinu Gerberovi, který si připsal šestou nulu v NHL.

Výsledky sobotních zápasů:

New York Rangers - Florida 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Jágr (Straka), 18. Nieminen, 27. Průcha (Straka, Ručinský), 53. Jágr
Střely na branku: 25:38
Diváci: 18.200

Montreal - Ottawa 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)

Branky: 2. S. Koivu, 7. Bouillon, 13. Bonk, 16. Dandenault (Bulis) - 34. Martins
Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy 44 minut, čelil 14 střelám a úspěšnost zákroků měl 100 procent
Střely na branku: 24:41
Diváci: 21.273

Colorado - Columbus 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. a rozhodující sam. nájezd Tanguay (na první Hejduk), 19. Svatoš - 30. Fjodorov, 48. Nash
Střely na branku: 48:21
Diváci: 18.007

Boston - Tampa Bay 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

Branky: 30. a 34. Jurčina, 18. Sturm, 35. P. Bergeron, 49. Axelsson, 60. Leahy - 1. Modin, 5. Arťjuchin (Prospal), 22. Lecavalier (Prospal)
Střely na branku: 34:32
Diváci: 17.565

New York Islanders - Carolina 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 23. Brind'Amour, 28. Ray Whitney, 30. Stillman
Střely na branku: 30:28
Diváci: 15.205

Edmonton - Toronto 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 40. Horcoff (Hemský), 55. Smyth (Hemský) - 9. Stajan, 20. Tucker (T. Kaberle), 42. Kilger
Střely na branku: 38:19
Diváci: 16.839

Buffalo - New Jersey 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 18. Afinogenov, 59. Vanek - 20. Langenbrunner, 23. Rafalski, 27. Gomez (Eliáš)
Střely na branku: 28:27
Diváci: 18.690

Pittsburgh - Atlanta 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 16. a 40. Ouellet, 33. Malone - 5. a 25. Kovalčuk, 37. Slater, 57. Savard
Střely na branku: 31:32
Diváci: 17.132

Minnesota - Anaheim 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 10. Boogaard, 15. Robitaille, 43. Gáborík, 44. T. White - 12. Fedoruk
Střely na branku: 36:23
Diváci: 18.568

Vancouver - Calgary 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 27. a 60. S. Salo, 53. A. Carter, 63. Morrison - 8. Yelle, 44. Phaneuf, 45. Iginla
Střely na branku: 36:30
Diváci: 18.630

San Jose - Los Angeles 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky: 16. a 36. S. Thornton, 31. Marleau - 11. Višňovský, 12. Avery
Střely na branku: 29:25
Diváci: 17.496