Eliáš, Hejduk, Špaček a Prospal střelecky zářili

Hokejista Patrik Eliáš výrazně přispěl k vítězství New Jersey v Atlantě 6:5 v utkání NHL. Český útočník dal dva góly včetně vítězného 28 sekund před koncem zápasu. Dvakrát skóroval také obránce Jaroslav Špaček a pomohl tak Buffalu k výhře 7:3 nad Washingtonem. Dvě branky vstřelil také Milan Hejduk z Colorada, které zvítězilo nad Columbusem 5:1. Naopak ani dvě trefy Václava Prospala a gól Jana Hlaváče nepomohly Tampě, která prohrála s Floridou 4:6.

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Miroslav Konvalina

Eliáš dostal v přesilové hře na konci první třetiny Devils do vedení 2:1. Atlanta ale skóre třemi góly otočila a zdálo se, že po čtyřech porážkách konečně vyhraje. Jenže třetí třetina opět patřila Ďáblům a zejména Eliášovi, který nejprve přihrál na vyrovnávací gól a v poslední minutě v přesilovce rozhodl. Domácím nepomohly ani dva body Roberta Holíka za gól a asistenci.

Hráčům Buffala se daří střelecky, v posledních čtyřech zápasech dali devatenáct gólů. Tentokrát si poradili s Washingtonem 7:3, dvakrát skóroval obránce Jaroslav Špaček vždy v přesilovce po přihrávkách Aleše Kotalíka. Český bek se tak trefil v novém ročníku už čtyřikrát.

Střeleckou formu má také útočník San Jose Milan Michálek, ale jeho gól k bodům tentokrát nepomohl. Sharks podlehli na domácím ledě Bostonu 1:2. Trefil se také Radek Bonk, ale Nashville podlehl doma Calgary 4:7.

Podobně se dařilo také Milanu Hejdukovi, který dvěma brankami přispěl k vítězství Colorada nad Columbusem 5:1. Největší hvězdou utkání byl ale kapitán Avalanche Joe Sakic, který zaznamenal patnáctý hattrick v kariéře. O jediný úspěch Blue Jackets se postaral Rostislav Klesla, který v úvodu druhé třetiny vyrovnal na 1:1.

Brankář Tomáš Vokoun dostal sice čtyři góly, Florida ale nakonec porazila Tampu 6:4. Panteři vedli na začátku třetí třetiny už 5:1, za tři minuty ale hosté díky dvěma trefám Václava Prospala a gólu Jana Hlaváče snížili na 4:5. Sedm minut před koncem ale využil Jokinen dvojnásobnou přesilovku a definitivně rozhodl o vítězství domácích.

Robert Lang dovedl Chicago k další výhře, Blackhawks tentokrát porazili Dallas 2:1 v prodloužení. Český útočník jeden gól dal a na druhý přihrál. Chicago mělo štěstí, vyrovnání se totiž dočkalo necelé dvě sekundy před koncem třetí třetiny, kdy střelu Jonathana Toewse tečoval horní částí těla Lang. Po 44 sekundách prodloužení rozhodl o výhře domácích Jason Williams.

Svůj první gól v sezóně dal Jaromír Jágr. Kapitán New York Rangers tím ale jen zmírnil prohru 1:3 s Ottawou. Senators rozhodli o výhře ve druhé třetině, kdy během pouhých 52 sekund vstřelili všechny tři branky. Ottawa tak vyhrála šestý zápas ze sedmi, naopak Rangers prohráli potřetí z posledních čtyř utkání.

Jediným týmem, který v novém ročníku NHL ještě neprohrál, je Minnesota. Wild dokázali zvítězit i na ledě Phoenixu, kde zvítězili 3:2.

První trefu v dresu New York Islanders zaznamenal Josef Vašíček. Český útočník byl ale jediným střelcem hostů, kteří prohráli ve Philadelphii 1:3.

Buffalo - Washington 7:3 (0:1, 4:0, 3:2)

Branky: 35. a 57. Špaček (na obě Kotalík), 50. a 53. D. Roy, 36. Afinogenov, 38. Pominville, 40. Mair - 12. Nylander, 48. Green, 52. Ovečkin. Střely na branku: 53:26. Diváci: 18.690

Toronto - Pittsburgh 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)

Branky: 7. Tucker, 9. Antropov, 21. Sundin (Kubina), 37. Jason Blake - 27. a 55. Crosby (na první Sýkora), 27. a 60. Talbot, 6. Christensen, 37. Malone. Střely na branku: 27:52. Diváci: 19.479

Montreal - Carolina 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 2. Higgins - 16. Stillman, 40. Cullen, 60. Larose. Střely na branku: 24:38. Diváci: 21.273

New York Rangers - Ottawa 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 59. Jágr - 29. Heatley, 29. Phillips, 30. Eaves. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.200

Philadelphia - NY Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 27. Carter, 29. Kapanen, 60. Smith - 43. Vašíček. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.714

Atlanta - New Jersey 5:6 (1:2, 3:1, 1:3)

Branky: 21. a 57. Kovalčuk, 3. Haydar, 28. Exelby (Holík), 29. Holík - 19. a 60. Eliáš, 2. Madden, 40. Pandolfo, 44. Zajac (Eliáš), 53. Brylin. Střely na branku: 17:35. Diváci: 15.606

Nashville - Calgary 4:7 (1:1, 3:3, 0:3)

Branky: 19. Radulov, 30. Bonk, 38. Arnott, 40. Dumont - 27. a 57. Huselius, 13. Langkow, 24. Conroy, 34. Lombardi, 45. Godard, 48. Iginla. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13.152

Chicago - Dallas 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 60. Lang, 61. Jason Williams (Lang) - 14. Morrow. Střely na branku: 40:18. Diváci: 11.868

Colorado - Columbus 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 7., 42. a 51. Sakic (na druhou Hejduk), 24. a 30. Hejduk - 22. Klesla (Novotný). Střely na branku: 26:25. Diváci: 16.153

Florida - Tampa Bay 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)

Branky: 3. Horton, 5. Salej (Olesz), 19. Weiss, 23. Zedník, 42. Stümpel, 53. O. Jokinen - 46. a 49. Prospal, 23. A. Roy, 49. Hlaváč. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 44 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 28:44. Diváci: 15.801

San Jose - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 60. M. Michálek - 17. Bergeron, 60. Ward. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17.496

Vancouver - Edmonton 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 34. a 36. D. Sedin, 20. Morrison, 48. Pyatt - 53. Cogliano. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.630

Phoenix - Minnesota 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Branky: 15. a 18. Carcillo - 5. Gáborík, 54. M. Koivu, 57. Belanger. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12.088