Eliáš porazil dvěma góly Pittsburgh

Český hokejista Patrik Eliáš byl hlavní postavou New Jersey v utkání zámořské NHL proti Pittsburghu. Dvěma góly zařídil výhru Devils 2:1 v prodloužení. Třemi nahrávkami se blýskl obránce Atlanty František Kaberle. Jeho tým zvítězil na ledě Floridy 6:3. Dva body za branku a asistenci si shodně připsali útočník Aleš Kotalík, jehož Buffalo porazilo Carolinu 5:0, a Martin Erat. Ten pomohl Nashvillu k výhře v Anaheimu 4:3 v prodloužení.

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Hráči NHL

Útočník Patrik Eliáš se postaral o prodloužení vítězné série New Jersey na jedenáct zápasů. Devils se tak blíží ke klubovému rekordu z roku 2001, kdy neprohráli třináctkrát v řadě. Eliáš dostal svůj tým do vedení už ve čtvrté minutě a díky oběma brankářům, Martinu Brodeurovi v brance Devils a Marcu-Andremu Fleurymu z Pittsburghu, vydržel stav 1:0 až do poslední minuty normální hrací doby. Sedmadvacet sekud před koncem se však Tučňákům podařilo při power play vyrovnat, když se trefil Dick Tarnström. Na řadu tak přišlo prodloužení, které trvalo jen 39 vteřin. Brian Rafalski poslal přihrávkou z vlastního obranného pásma do útoku Eliáše, který měl proti sobě jediného obránce. Český útočník se švihem trefil k levé tyčce a rozhodl o zisku druhého bodu pro Devils.

Brankou a nahrávkou přispěl k výhře Buffala nad Carolinou 5:0 Aleš Kotalík. Gólman Sabres Mika Noronen pochytal všech 35 střel hostů. Hurricanes stejně jako ve čtvrtek opět nezvládli druhou třetinu. V duelu s Ottawou inkasovali v prostřední části hry pět gólů, dnes v Buffalu tři.

Nashville potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a zvítězil v Anaheimu 4:3 v prodloužení. Predátoři prohrávali čtyři minuty před koncem závěrečné třetiny 2:3, ale v 57. minutě vyrovnal kapitán Greg Johnson. Rozhodující branku vstřelil ve druhé minutě nastaveného času Scott Hartnell. Byl to zároveň 1000. gól v historii klubu. V dresu hostů jednou skóroval a přihrával útočník Martin Erat, jeho spoluhráč Marek Židlický zaznamenal jednu asistenci. Za domácí si po jedné nahrávce připsali Petr Sýkora a Václav Prospal. Dobrý zápas odchytal v brance Nashvillu Tomáš Vokoun, který pochytal 34 střel Mighty Ducks.

Daleko méně práce měl brankář Los Angeles Roman Čechmánek v utkání na ledě Dallasu. Domácí na něj vyslali jen sedmnáct střel, přesto Čechmánek dvakrát inkasoval. Třetí branku přidaly Hvězdy při power play soupeře a zvítězily 3:1.

Atlanta vyhrála na Floridě 6:3. Tři asistence zaznamenal obránce František Kaberle. Patnáctým gólem v sezóně potvrdil pozici nejlepšího střelce NHL Ilja Kovalčuk.

V posledním zápase prohrál Phoenix se San Jose vysoko 0:5. Na výhře se podíleli oba brankáři Sharks. Jednička Jevgenij Nabokov musel odstoupit v úvodní třetině kvůli zranění třísel. Většinu zápasu tak odchytal náhradník Vesa Toskala a připsal si jedenatřicet úspěšných zákroků. Vítězství však bylo připočtenu Nabokovovi, protože vítězná branka padla v sedmé minutě, kdy stál v brance Sharks ještě kazašský gólman.

Výsledky:

New Jersey - Pittsburgh 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 4. a 61. Eliáš - 60. Tarnström. Střely na branku: 33:19. Diváci: 16.810

Florida - Atlanta 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Branky: 10. Jokinen, 29. V. Bure, 36. Weiss - 6. a 49. McEachern (na obě F. Kaberle), 16. Kovalčuk (F. Kaberle), 36. Vigier, 40. Sutton, 60. Ronald Petrovický. Střely na branku: 24:30. Diváci: 13.417

Buffalo - Carolina 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 18. a 45. Dumont, 25. Hecht, 31. Kotalík, 36. Drury (Kotalík). Střely na branku: 25:35. Diváci: 13.177

Dallas - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 24. a 60. Morrow, 2. Lehtinen - 38. Frolov. Střely na branku: 17:26. Diváci: 18.225. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 14 zákroků

Phoenix - San Jose 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Branky: 7. Sturm, 11. Ricci, 14. McCauley, 26. Damphousse, 36. Stuart. Střely na branku: 40:33. Diváci: 14.559

Anaheim - Nashville 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 14. Krog, 26. Pahlson (Sýkora, Prospal), 38. Rucchin - 25. Timonen (Židlický), 28. Erat, 57. G.Johnson (Erat), 62. Hartnell. Střely na branku: 37:33. Diváci: 14.166. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 34 zákroků