Eliáš rozhodl o výhře Devils

Hokejista Patrik Eliáš rozhodl o výhře New Jersey v zámořské NHL. Osm sekund před koncem prodloužení vstřelil gól a zařídil Ďáblům vítězství 2:1 nad Montrealem. Jedinou branku Canadiens dal Radek Bonk.

Patrik Eliáš - ďábelský Čech

Patrik Eliáš - ďábelský Čech | Foto: Miroslav Konvalina

Ve třetí třetině začali Canadiens svůj hubený náskok bránit a jejich příliš pasivní hru potrestal necelých šest minut před koncem řádné hrací doby Zach Parise. Krátce před koncem prodloužení byl na vhazování domácí Scott Gomez úspěšnější než Bonk, nahrál Eliášovi a ten vstřelil vítěznou branku.

Dallas se musel proti Phoenixu obejít hned bez několika zraněných klíčových útočníků v čele s Mikem Modanem a Brendenem Morrowem. O to víc se Stars soustředili na dobrou obrannou hru, a to se jim vyplatilo. Přehráli Coyotes 3:0 a opět se vyznamenal brankář Marty Turco. Po druhé za sebou udržel čisté konto.

Před utkáním v Anaheimu, kde se představili Nashville Predators, se konala oslava k jubilejnímu 1000. zápasu domácího kapitána Scotta Niedermayera základní části NHL a Ducks zřejmě patřičně nažhavila. Své soupeře porazili 4:0. Blýskl se hlavně brankář Jean-Sebastien Giguere, který udržel 25. čisté konto v NHL. Hvězdami zápasu byli rovněž Chris Kunitz a Teemu Selänne.

Dobrou formu v posledních dnech předvádějí Washington Capitals, kteří si po středeční výhře nad Ottawou 6:2 připsali již čtvrtou výhru za sebou.

Washington - Ottawa 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky: 17. a 34. Ch. Clark, 16. Bradley, 47. Sjomin, 51. Pettinger, 52. Laich - 29. Fisher, 46. Spezza. Střely na branku: 37:37. Diváci: 10.926.

New Jersey - Montreal 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 55. Parise, 65. Eliáš - 4. Bonk. Střely na branku: 31:19. Diváci: 10.986.

Dallas - Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Zubov, 38. Ribeiro, 58. P. Boucher. Střely na branku: 17:25. Diváci: 16.927.

Anaheim - Nashville 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 20. a 50. Selänne, 30. Getzlaf, 56. Kunitz. Střely na branku: 32:21. Diváci: 15.362.

Edmonton - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 23. Winchester, 39. Jason Smith, 42. Pisani - 32. C. Adams. Střely na branku: 24:29. Diváci: 16.839.