Eliáš rozhodl v prodloužení o výhře Ďáblů

Útočník New Jersey Patrik Eliáš rozhodl gólem ve druhé minutě prodloužení o výhře Ďáblů nad Nashvillem 3:2. Brankové hody viděli diváci na ledě Tampy, která porazila Atlantu 8:5. V dresu domácích vstřelil jednu branku Václav Prospal. Hostující Patrik Štefan se trefil dvakrát. Stejný počet asistencí zaznamenali v dresu poražených František Kaberle a Richard Šmehlík.

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Hráči NHL

Brankář Trashers Milan Hnilička se do branky dostal ve 38. minutě, kdy po pátém inkasovaném gólu vystřídal Nurminena. Ani českému gólmanovi se příliš nedařilo. Z devíti střel pustil za svá záda tři. V posledním utkání pátečního programu remizoval Anaheim s Vancouverem 2:2. O čtyři branky zápasu se postarali pouze dva hráči. Za domácí se dvakrát prosadil Paul Kariya, na druhé straně byl úspěšným střelcem Todd Bertuzzi.

Výsledky:

New Jersey - Nashville 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 23. White, 29. Brylin, 62. Eliáš - 37. Hall, 59. A. Johansson. Střely na branku: 26:24. Diváci: 12.363

Tampa Bay - Atlanta 8:5 (1:3, 4:0, 3:2)
Branky: 29. a 30. Lecavalier, 38. a 59. Taylor, 9. Boyle, 35. Prospal (Kubina), 43. Fedotěnko, 57. St. Louis - 4. a 17. Štefan (na první Šmehlík a F. Kaberle), 7. McEachern (Šmehlík, F. Kaberle), 52. Kovalčuk, 60. Heatley. Střely na branku: 31:26. Diváci: 14.974

Anaheim - Vancouver 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)
Branky: 20. a 26. Kariya - 2. a 55. Bertuzzi. Střely na branku: 23:26. Diváci: 11.287