Eliáš se vrátil a skóroval

V nočním hokejovém duelu NHL New Jersey Devils proti Philadelphii byl český útočník Patrik Eliáš za vstřelenou branku a asistenci vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Eliáš se tak výrazně podílel na výhře Devils 3:0. Rudí ďáblové si nad Flyers připsali už jedenáctou výhru v řadě. Největší pozornost si zasloužil brankář domácích Martin Brodeur, který vychytal své 96 čisté konto v základní části NHL. K vyrovnání rekordu Terryho Sawchuka mu chybí jen sedm shotoutů.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

V dalším utkání Buffalo doma nestačilo na Ottawu a podlehlo jí 3:5. Za domácí se v 35. minutě trefil Aleš Kotalík. Pro Sabres to byla už pátá porážka za sebou.

Carolina si odvezla všechny body z Atlanty po výsledku 4:3. Hurricanes prohrávali už 1:3, ale povedl se jim dokonalý obrat. Vítěznou branku vstřelil v 57. minutě Cory Stillman, když využil dvojnásobnou přesilovou hru.

Anaheim na svém ledě přehrál Chicago 2:1. Vše podstatné se odehrálo v první a poslední minutě první třetiny. Už po 16 sekundách vstřelil úvodní gól Perry. Na 2:0 zvyšoval 47 sekund před koncem úvodní části Kunitz. Chicago hrající bez zraněného útočníka Havláta, dokázalo už jen zkorigovat z hole Sharpa.

Souhrn výsledků: New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) Branky: 10. Martin (Eliáš), 18. Zajac, 33. Eliáš. Střely na branku: 26:36. Diváci: 17.625.

Anaheim - Chicago 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Branky: 1. Perry, 20. Kunitz - 22. Sharp. Střely na branku: 32:21. Diváci: 17.174.

Atlanta - Carolina 3:4 (2:0, 1:3, 0:1) Branky: 1. Recchi, 13. White, 24. Dupuis - 21. Whitney, 26. E. Staal, 37. Borer, 57. Stillman. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.097.

Buffalo - Ottawa 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) Branky: 32. Kotalík, 52. Hecht, 54. Ryan - 4. Bass, 22. Meszároš, 31. Spezza, 56. Heatley, 58. Alfredsson. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.690.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít