Eliáš zářil ve Washingtonu

Hokejista Patrik Eliáš byl hlavní hvězdou zápasu zámořské NHL mezi Washingtonem a New Jersey. Kapitán Ďáblů pomohl svému týmu gólem a přihrávkou k výhře 4:1. Eliáš zlomil zápas ve prospěch Devils gólem na 2:1 minutu před koncem druhé třetiny.

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Miroslav Konvalina

Ďáblové dokázali vymazat z ledu ruskou hvězdu Capitals Alexandra Ovečkina, který poprvé po osmi zápasech vyšel bodově naprázdno. "Nebýt Martina Brodeura, dali jsme šest nebo sedm gólů," ocenil frustrovaný Ovečkin výkon brankáře New Jersey, který si připsal 35 zásahů. "Předvedl neuvěřitelné zákroky, opravdu to byl fantastický výkon," dodal mladý Rus, který sám na Brodeura vyslal pět střel.

Další výborný výkon předvedl v zámořské NHL Dominik Hašek. Dva dny poté, co proti Columbusu vychytal 73. čisté konto v kariéře, zlikvidoval český gólman 34 střel v pátečním utkání proti Minnesotě a dovedl Detroit k vítězství 3:1. Pětatřicet střel je největší počet střel, jemuž musel Hašek v této sezoně čelit. Detroit teprve pošesté v sezoně vypálil na branku méně střel než soupeř. Nerozhodný stav 1:1 prolomil v druhé třetině ve vlastním oslabení Dan Cleary, třetí branku přidal v závěru prostřední části Nicklas Lidström.

Slovenský útočník Peter Bondra se dočkal 500. gólu v kariéře NHL. K jubilejní trefě si vybral správný moment, když v úvodu třetí třetiny utkání proti Torontu zlomil nerozhodný stav 1:1 ve prospěch Chicaga, které nakonec zvítězilo 3:1.

Na špatný vstup do utkání opět doplatili hokejisté Vancouveru. V zápase s Columbusem nabídli soupeři v první třetině pět přesilových her a i když neubránili pouze jednu, nabrali rozhodující dvoubrankové manko a nakonec prohráli 2:3. K triumfu Blue Jackets přispěl gólem a asistencí Anson Carter, bývalý útočník Vancouveru, který odešel do Columbusu před sezonou.

Washington - New Jersey 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 29. Clark - 26. Zajac, 39. Eliáš, 45. Gionta (Eliáš), 50. Parise. Střely na branku: 36:24. Diváci: 13.744

Carolina - New York Islanders 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 4. Brind'Amour, 13. Justin Williams, 22. Cole, 27. Belanger, 42. Walker - 49. Simon. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.252

Chicago - Toronto 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 32. Smolinski, 46. Bondra, 58. Seabrook - 16. Pohl (T. Kaberle). Střely na branku: 25:26. Diváci: 17.950

Detroit - Minnesota 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky: 5. Zetterberg, 30. Cleary, 39. Lidström - 15. Veilleux (Škoula). Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 35 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Střely na branku: 25:35. Diváci: 20.066

Columbus - Vancouver 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 7. A. Johnson, 12. Carter, 55. Nash - 23. Bieksa, 59. D. Sedin. Střely na branku: 22:33. Diváci: 15.861