Eliášovi se návrat vydařil, třemi nahrávkami pomohl Devils k výhře

Hokejista Patrik Eliáš se poprvé od zranění na olympijských hrách v Turíně objevil na ledě a třemi přihrávkami pomohl New Jersey k výhře v NHL. Ďáblové zvítězili ve Washingtonu 4:3 po samostatných nájezdech. Při penaltách Eliáš gólmana Olafa Kölziga nepřekonal, vítězství zajistil New Jersey Sergej Brylin.

Patrik Eliáš - ďábelský Čech

Patrik Eliáš - ďábelský Čech | Foto: Miroslav Konvalina

Eliáš čtrnáct dní nehrál kvůli zraněným žebrům, která si narazil v Turíně v prvním utkání proti Německu. V pátek naskočil do sestavy Devils se Scottem Gomezem a Brianem Giontou a připravil tři branky. Hokejisté Washingtonu vstoupili do utkání dobře a v osmé minutě vedli o dvě branky, ale do konce první třetiny náskok ztratili. Nakonec ještě museli dohánět jednobrankové manko a Dainius Zubrus poslal utkání do prodloužení 34 vteřin před sirénou.

New York Islanders zvítězili nad Torontem 2:1 po samostatných nájezdech, na jedinou branku Maple Leafs nahrál ve 22. minutě Bryanu McCabeovi český obránce Tomáš Kaberle. Domácí ještě ve druhé třetině vyrovnali a v samostatných nájezdech rozhodl o jejich výhře jediný úspěšný exekutor Slovák Miroslav Šatan, který proměnil sedmý z devíti nájezdů v sezóně.

Ottawa se stále musí obejít bez brankáře Dominika Haška, ale Ray Emery jej zatím úspěšně nahradil, když v posledních šesti utkáních pětkrát vyhrál. V pátek s jeho přispěním Senators vyhráli 3:1 v Atlantě, Emery musel zasahovat jen proti 17 střelám. Inkasoval pouze z hokejky Ilji Kovalčuka. Zklamaní zažívá útočník Robert Holík. Po dlouhém zranění naskočil do sestavy Atlanty, ale nedaří se mu. V pátečním duelu byl při dvou inkasovaných gólech, přitom jeden přímo zavinil. Jednu asistenci si v dresu Senators připsal útočník Václav Varaďa.

Vedoucí celek Východní konference z Caroliny se představil na ledě Floridy s cílem získat 44. vítězství v sezoně, kterým by překonal klubový rekord. První třetina však Hurricanes vůbec nevyšla. Prohrávali sice jen 1:2, ale soupeř vyslal na Martina Gerbera 22 střel. Hokejisté Caroliny nakonec prohráli 3:5.

New York Islanders - Toronto 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 32. Nilsson, rozhodující sam. nájezd Šatan - 22. McCabe (T. Kaberle). Střely na branky: 27:23. Diváci: 12.425

Washington - New Jersey 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 4. Pettinger, 8. Muir, 60. Zubrus - 20. a 43. Gomez (na obě Eliáš), 14. Gionta (Eliáš), rozhodující sam. nájezd Brylin. Střely na branky: 28:27. Diváci: 15.884

Atlanta - Ottawa 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Branky: 25. Kovalčuk - 2. Alfredsson, 3. Kelly (Varaďa), 6. Smolinski. Střely na branky: 17:35. Diváci: 15.057

Florida - Carolina 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky: 30. a 59. O. Jokinen, 12. Gelinas, 17. Ch. Gratton, 60. Stümpel - 1. Wallin, 31. Justin Williams, 40. Brind'Amour. Střely na branky: 39:27. Diváci: 13.941

St. Louis - Minnesota 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 18. Šiškanov, 65. Stempniak - 25. Gáborík. Střely na branky: 29:23. Diváci: 14.609