Enge asi kouřil marihuanu a hrozí mu trest

Automobilový pilot formule 3000 Tomáš Enge měl pozitivní test na dopink. Informovala o tom dnes Mezinárodní automobilová federace FIA. Český jezdec stáje Arden neprošel dopinkovou kontrolou po vítězném srpnovém závodu v Budapešti. Podle agentury AFP, která se odvolala na informace z několika různých zdrojů, kouřil Enge marihuanu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Enge | Foto: Prost GP

Engeho manažer Antonín Charouz informaci o pozitivním dopinku ve vzorku A potvrdil. Podle něj je i koncentrace látky, jejíž jméno sám Charouz neuvedl, v Engeho krvi vysoká. "Jde o omamnou látku. Ani sám Tomáš si to nedokáže vysvětlit. Ani blázen by si totiž nevzal tuto látku před závodem, protože jen oblbuje, neposiluje." Poté Charouz dodal , že na Velké ceně Itálie Enge startovat bude a výsledky budou neoficiální.

Celá záležitost se dořeší 1. října v Paříži před Světovou radou motoristického sportu. Druh trestu bude záležet na tom, jak pilotovu vinu posoudí příslušné orgány. Záležitost se může dostat přes odvolací soud a arbitráž až k civilní jurisdikci. Proto Engemu hrozí jak pouhé napomenutí, tak odebrání bodů, ale i vyloučení z celého šampionátu.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme