Enge poprvé v sezóně F3000 "na bedně"

Šest bodů do klasifikace jezdců šampionátu formule 3000 získal český závodník Tomáš Enge, když ve Velké ceně Španélska dojel druhý za Italem Pantanem. Liberecký závodník z týmu Arden International tak udržel svou pozici na startu, ale jen díky školácké chybě Francouze Sebastiana Bourdaise z týmu Super Nova, který v posledním kole ztratil vedoucí pozici vyjetím z trati a nakonec obsadil třetí místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Enge při testování | Foto: Prost GP

V celkovém pořadí stále vede Brazilec Rodrigo Sperafico z týmu Durango Formula, který dnes projel cílem na sedmé pozici se ztrátou více než 25 sekund na vítěze. Bourdais se v průběžném hodnocení dělí s Pantanem o druhou pozici, Enge má na svém kontě sedm bodů a je pátý. Engemu se start vydařil, tlačil se dokonce na Bourdaise, který startoval z první pozice. V poklidném závodu došlo k jedinému vzrušivému momentu, když se před českého závodníka dostal ze třetí pozice startující Pantano. Ten útočil na Bourdaise tak dlouho, až jeho soupeř v posledním okruhu udělal chybu. Enge do soupeření o vedoucí místo nepromluvil, na vedoucí duo měl většinou více než sekundovou ztrátu. Stříbrná pozice mu spadla do klína po Francouzově chybě.

Výsledky:

1. Pantano (It./Coloni) 51:44,572 min.
2. Enge (ČR/Arden International) -0,987 s
3. Bourdais (Fr./Super Nova) -8,159
4. Mauricio (Braz./Red Bull Junior) -11,960
5. Haberfeld (Braz./Astromega) -19,684
6. Toccacelo (It./Coloni) -20,383.

Průběžné pořadí:

1. Sperafico (Braz./Durango Formula) 16 bodů
2. Bourdais a Pantano oba 14
4. Haberfeld 8
5. Mauricio a Enge 7.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme