Enge přišel o titul

Tomáš Enge přišel kvůli dopinku o titul šampióna formule 3000. Světová rada motoristického sportu mu na dnešním zasedání v Paříži odebrala body za vítězství v srpnovém závodu v Budapešti. Po něm kontrola odhalila v závodníkově organismu stopy zakázané látky. Šestadvacetiletý Enge dostal navíc podmínku na jeden rok. Během této doby budou funkcionáři bedlivě sledovat jeho dopinkové testy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Enge | Foto: Prost GP

Enge tak klesl na třetí místo celkově, neboť po pařížském rozhodnutí jej předstihl nejen druhý Francouz Sebastien Bourdais, ale i původně třetí Ital Giorgio Pantano. Rada tak Engeho sesadila na stejnou pozici, jakou získal loni, kdy skončil také třetí se stejným počtem bodů jako druhý Australan Mark Webber. Loni Enge nejel poslední závod roku v Monze, protože závodil za tým Prost ve formuli 1.

Enge na zasedání rady uvedl, že neví, jak se mu dostala látka cannabis do těla. Zároveň požádal, aby radní vzali v potaz, že dosud neměl s dopinkem co do činění. Trest je sice přísný, mohl však být ještě těžší. Někteří zástupci v radě totiž navrhovali, aby Enge dostal dvou až tříletý zákaz závodění.

Konečné pořadí formule 3000 po Engeho diskvalifikaci: 1. Bourdais 56 bodů, 2. Pantano 53, 3. Enge 48, 4. Wirdheim 29, 5. Pizzonia (Braz./Petrobras Junior) 24, 6. Ricardo Sperafico 21, 7. Rodrigo Sperafico (Braz./Durango Formula) 20, 8. Haberfeld (Braz./Astromega) 18, 9. Friesacher a Toccacelo oba 14.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme