Enge zvítězil na Nürburgringu

Český jezdec Tomáš Enge ze stáje Nordic Racing vyhrál letos už svůj druhý závod ve formuli 3000. Tentokrát se z prvního místa radoval na německém Nürburgringu v rámci Velké ceny Evropy. Druhé místo obsadil se sedmisekundovou ztrátou Australan Webber, třetí dojel Brazilec Sperafico. Český jezdec se navíc probojoval ze třetího na druhé místo v průběžném pořadí seriálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Enge, který v této sezóně už vyhrál na okruhu Catalunya u Barcelony, dnes zvítězil způsobem start-cíl. Po vítězství v kvalifikaci výborně odstartoval a vyhnul se tak kolizím v úvodní šikaně. Ve čtvrtém kole při brždění do zatáčky udělal chybu Wilson, dostal se z trati a tím pohasly jeho naděje na zisk bodů, protože se propadl až na konec startovního pole. V čele se mezi prvními třemi jezdci vytvořily odstupy, ale za třetím Speraficem se jezdci drželi pohromadě.

Výsledky:

1. Enge (ČR / Nordic Racing), 2. Webber (Austrálie / Super Nova), 3. Ricardo Sperafico (Brazílie / Petrobras), 4. Saelens (Belgie / European Minardi), 5. Mauricio (Brazílie / Red Bull Junior), 6. Pizzonia (Brazílie / Petrobras)

Průběžné pořadí po šesti závodech:

1. Wilson 31 bodů, 2. Enge 28, 3. Webber 26, 4. Leinders 12, 5. Melo, Pizzonia, Saelens 8.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme