Erat rozhodl o výhře Nashvillu

Hokejista Martin Erat rozhodl o výhře Nashvillu ve Philadelphii v utkání zámořské NHL. Pět minut před koncem vstřelil svůj šestý gól v sezóně a zajistil Predátorům vítězství 3:2. Zraněného Tomáše Vokouna v brance hostí opět úspěšně zastoupil Chris Mason, který kryl 24 střel.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Hokejisté Nashvillu si tak připsali třetí výhru za sebou, což se jejich středečním soupeřům v této sezoně ještě nepovedlo.

Špatné výkony hokejistů Chicaga stály v pondělí místo trenéra Trenta Yawneyho. Funkci hlavního kouče převzal Denis Savard, jenž čekal na svou šanci v roli asistenta od roku 1997. Vítězství pro Blackhawks pak zařídil necelé dvě minuty před koncem střetnutí Tuomo Ruutu. Třiadvacetiletý Fin obral o puk Mika Modana a sólovou akci zakončil střelou mezi betony brankáře Dallasu Martyho Turka.

Do sestavy San Jose se po zranění ruky vrátil český útočník Milan Michálek a byl tak u výhry 2:1 v Minnesotě. O čtvrtém úspěchu San Jose za sebou rozhodla kuriózní branka Steva Berniera v druhém dějství. Jednadvacetiletý útočník sice minul nahrávku Christiana Ehrhoffa, kotouč se ovšem odrazil od jeho pravé nohy a doputoval do sítě.

Philadelphia - Nashville 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 5. Knuble, 54. Umberger - 14. Sullivan, 27. Radulov, 55. Erat. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.789.

Chicago - Dallas 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 52. Salmelainen, 59. T. Ruutu - 19. Lehtinen. Střely na branku: 28:21. Diváci: 13.164.

Minnesota - San Jose 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 3. Weinhandl - 7. Pavelski, 28. S. Bernier. Střely na branku: 16:31. Diváci: 18.568.