Erat zařídil čtyřmi body výhru Nashvillu

Životní zápas odehrál v zámořské NHL hokejista Martin Erat. Útočník Nashvillu zařídil dvěma góly a stejným počtem přihrávek vítězství svého týmu v Columbusu 4:1. Jedinou branku domácích dal David Výborný.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Eratovi se proti Columbusu zatím daří, podruhé během tří dnů rozhodl zápas. Zatímco v sobotu proměnil rozhodující samostatný nájezd, v pondělní odvetě poprvé v kariéře zaznamenal najednou čtyři kanadské body a byl strůjcem vítězství 4:1. Navíc získal ocenění první hvězda zápasu. Nashville se dokázal oklepat ze šestizápasové série proher v úvodu sezony a zvítězil už v sedmém z devíti utkání.

O výhře New Jersey v Pittsburghu 3:2 rozhodl gólem pět minut před koncem Patrik Eliáš, který navíc zaznamenal sistenci. Český útočník skóroval po měsíční pauze.

Brankář Tomáš Vokoun nedokázal odolat nájezdům nejlepšího útoku v lize. Hráči Caroliny ho v závěrečné části překonali třikrát a z ledu Floridy si odvezli vítězství 4:3. Největší zásluhu na výhře Hurricanes měl autor dvou gólů Corey Stillman, ten vítězný dal minutu před koncem.

V minulém ročníku dokázala Philadelphia na svém ledě zvítězit pouze desetkrát, ale letos je jediným týmem, který ve vlastní aréně ještě neprohrál. V pondělí si Flyers poradili s hráči New Yorku Islanders, které porazili 3:2, a připsali si šestou domácí výhru.

Utkání mezi San Jose a Phoenixem nezačalo pro domácí dobře. Během prvního střídání po ataku Shanea Doana opustil hrací plochu Milan Michálek, který byl dosud společně s Joem Thorntonem nejlepším střelcem týmu. Branky českého hokejisty ale San Jose nechyběly a Sharks zvítězili jasně 5:0. Po dvou gólech si připsali Thornton a nováček Devin Setoguchi.

Pittsburgh - New Jersey 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 21. Crosby, 51. Malkin - 5. Zajac, 11. Parise (Eliáš), 55. Eliáš. Střely na branku: 25:21. Diváci: 17.096

Philadelphia - New York Islanders 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 11. a 32. Upshall, 44. Richards - 26. Sillinger, 39. Simon (Vašíček). Střely na branku: 17:26. Diváci: 19.312

Columbus - Nashville 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 7. Výborný - 7. a 52. Dumont (na obě Erat), 13. a 60. Erat. Střely na branku: 30:31. Diváci: 12.554

Florida - Carolina 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

Branky: 3. Stümpel, 42. Weiss, 53. Booth - 19. a 44. Williams (na první F. Kaberle), 41. a 59. Stillman. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, obdržel čtyři branky z 36 střel, úspěšnost zásahů měl 88,89%. Střely na branku: 31:36. Diváci: 12.715

San Jose - Phoenix 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky: 39. a 57. J. Thornton, 45. a 56. Setoguchi, 19. Grier. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.496