Erat, Židlický a Vokoun rozhodli o výhře Nashvillu

Tři čeští hokejisté se výrazně podíleli na výhře Nashvillu nad Pittsburghem 3:2 v kanadsko-americké NHL. Martin Erat se blýskl brankou, dvě asistence si připsal Marek Židlický. Za vítězný tým odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, který zlikvidoval dvacet devět střel soupeře. St. Louis porazilo New York Rangers 5:4, Jezdcům nepomohl ani gól a přihrávka Petra Nedvěda i Martina Ručinského.

hokej

hokej

Gólman Vokoun navíc zaznamenal 81. vítězství v kariéře a tím vyrovnal klubový rekord Mika Dunhama. Hokejisté Nashvillu se vrátili na domácí led po čtyřech utkáních venku a byla na nich znát únava. V zápase museli dvakrát dotahovat, ale dařily si jim přesilovky - hráli jich sedm a dali při nich všechny góly. Nejprve po Židlického asistencích dvakrát udeřil Kimmo Timonen a ve 48. minutě rozhodl Erat, když se střelou švihem z pravého kruhu pro vhazování trefil mezi betony brankáře Sebastiena Carona.

St.Louis vedlo na začátku druhé třetiny už 4:1, ale New York Rangers nesložili zbraně a zejména díky aktivitě českých útočníků Petra Nedvěda a Martina Ručinského, kteří si oba připsali po gólu a asistenci, ještě dokázal zápas zdramatizovat.

Jediný gól padl v utkání Ottawy s New York Islanders a jeho autorem byl necelých šest minut před koncem Peter Schaefer, který rozhodl o vítězství Senators. Akce začala u Karla Rachůnka, který přihrál zpoza branky volnému Schaeferovi a ten se trefil nad levé rameno brankáře Gartha Snowa.

Na gól přihrál také washingtonský Robert Lang, jeho tým i díky němu remizoval s New Jersey 2:2 a přerušil sérii tří prohraných zápasů.

Výsledky:

Nashville - Pittsburgh 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 32. a 42. Timonen (na obě Židlický), 48. Erat - 20. Fata, 37. Surový. Střely na branku: 30:31. Diváci: 16.238. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 29 zákroků

Washington - New Jersey 2:2 po prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 14. Grier, 45. Kwiatkowski (Lang) - 36. Marshall, 40. Brylin. Střely na branku: 27:36. Diváci: 15.005

Boston - Toronto 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 19. S. Morrison, 30. Bergeron, 35. Boynton - 23. Stajan, 51. Roberts. Střely na branku: 41:24. Diváci: 15.911

Ottawa - N.Y. Islanders 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 55. Schaefer (Rachůnek). Střely na branku: 23:32. Diváci: 18.500

St. Louis - N.Y. Rangers 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky: 12. Pronger, 20. Danton, 24. Boguniecki, 26. Tkachuk, 42. Mellanby - 3. Lindros, 27. Nedvěd, 58. Ručinský (Nedvěd), 60. Leetch (Ručinský). Střely na branku: 22:43. Diváci: 19.615

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít