Extraliga: Postupovou osmičku doplnil Vsetín a Znojmo

Hokejová extraliga Českého Telecomu zná jména všech osmi postupujících do play-off. Poslední dvě místa obsadili hráči Znojma a Vsetína. Orli zvítězili na ledě Zlína 5:3 a Valaši v Karlových Varech 7:2. V dalších zápasech porazily České Budějovice Vítkovice 7:5, Havířov Liberec 4:2, Třinec podlehl Spartě 2:3, Slavia Litvínovu 2:5 a Plzeň Pardubicím 2:3 v prodloužení. Poslední kolo základní části, které je na pořadu v neděli, už složení postupové osmičky nezmění, určí však dvojice pro čtvrtfinále.

Extraliga

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

Znojemští hokejisté rozhodli o výhře 5:3 ve Zlíně až v závěru dvěma góly v oslabení, Vsetín suverénně dokráčel k vítězství 7:2 v klíčovém duelu v Karlových Varech a domácím tak definitivně uzmul naději na historicky první start v play off. Už po šedesáti minutách zápasu s Pardubicemi bylo jasno také v Plzni. Domácí s lídrem tabulky jen remizovali a ani případný další bod z prodloužení by jim nepomohl, protože v případě bodové rovnosti se Vsetínem hovořily pro valašský celek vzájemné zápasy s Plzeňáky. V nastaveném čase navíc zasadil Západočechům poslední ránu gólem hostující Blažek. Osm týmů čeká vrchol sezony, dvojice pro play off však ještě nejsou jasné. Pěti dalším týmům - na devátém až třináctém místě tabulky - ročník v neděli skončí. Hokejisté Havířova musejí svoji příslušnost k extraligové elitě dokázat v baráži s vítězem první ligy. V ní se utkají buď s Kladnem nebo s Jihlavou.

České Budějovice - Vítkovice 7:5 (3:3, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Turek (R. Suchánek, Rob), 9. Štraub (Šimánek, Rob), 18. Míka (Babka, Turek), 30. Rob (R. Suchánek, Šimánek), 33. Turek (Míka), 44. Bartoš (Turek, Míka), 60. Míka (Turek, Babka) - 4. Gron (Dresler, Krayzel), 10. I. Padělek (Černošek), 15. Selingr (Krenželok), 31. Selingr (Hulva, Krenželok), 58. Irgl (Hubáček, Selingr). Rozhodčí: Svoboda, Vokurka - Pešek, Šátava. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 3467.

Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Janků (Marek, Jančařík), 25. Martynek (J. Malinský, L. Procházka) - 4. Šrek, 23. Havelka (Šimíček, Ujčík), 45. Kratěna. Rozhodčí: Havlík, Kolísek - Čech, Pácal. Vyloučení: 6:8, navíc Marek (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5210.

Havířov Panthers - Bílí tygři Liberec 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Hrbek (Martin Čech, Nosek), 38. J. Kopecký (Nohel, Kolba), 52. Polanský (Folta, Sršeň), 60. Sršeň (Boháček) - 50. Vála (Rozsíval, Hájek), 58. Plodek (Hájek, Pešán). Rozhodčí: Bolina, Mikula - Kareš, Bláha. Vyloučení: 8:6, navíc Vychodil (Havířov) a Krstev (Liberec) 5 min. a do konce utkání, Hebar (Havířov) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1280.

Slavia Praha - Chemopetrol Litvínov 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Duda (P. Kadlec, Sup), 54. Duda (P. Kadlec) - 8. L. Havel (Kroupa), 25. Hranáč (Žemlička, V. Hübl), 28. L. Havel (Steiner, Kroupa), 39. Steiner (Prorok), 57. Trávníček (Kotrla). Rozhodčí: Husička, Souček - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Hranáč (Litvínov) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 1758.

Hamé Zlín - JME Znojemští orli 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Ministr (Pivko, Mokrejš), 17. Veselý (Blaťák), 39. Ministr (I. Rachůnek, Galvas) - 6. Beroun (Snopek), 21. Pucher, 23. Uram (Havíř), 57. Pucher, 57. Plášek. Rozhodčí: Minář, Venglář - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4544.

Energie Karlovy Vary - Vsetínská hokejová 2:7 (0:2, 0:2, 2:3).

Branky a nahrávky: 56. Hlavačka (Balázs), 57. Němčický (Hlavačka) - 5. Vak (Kacíř), 8. Stantien (Vak, Kacíř), 29. Korotvička (Horák), 33. Ambruz (Dubec), 48. Vak (Luža), 59. Kacíř (Vak), 60. Streit (Luža). Rozhodčí: Rejthar, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. Diváci: 4600 (vyprodáno).

Keramika Plzeň - ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 v prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Branda (Dobroň), 37. J. Štefanka (Hurtaj) - 16. P. Sýkora (T. Divíšek, Tvrdík), 43. Mikeska (Kropáč), 63. T. Blažek (Janecký). Rozhodčí: Haškovec, Nečas - Gebauer, Křivský. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 7180.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít