Extraligu už vedou České Budějovice

Hokejisté Mountfieldu se dostali do čela O2 extraligy, když vyhráli na ledě Litvínova 6:3. Hned zítra se ovšem může vrátit do čela Slavia, která hraje s Kladnem. Pražané ztrácejí na první místo pouze dva body.

O2 extraliga

Litvínov - Mountfield Č. Budějovice 3:6 (0:0, 1:4, 2:2)

Litvínov potřetí za sebou prohrál s Českými Budějovicemi - 3:6. Ve druhé třetině utekli Jihočeši soupeři o tři branky a tenhle náskok se ukázal být rozhodující. I když Severočeši snižovali, hosté jim vždy uskočili. Hlavně díky autoru hattricku Viktoru Hüblovi.

Branky a nahrávky: 26. Branda (Punčochář), 48. L. Poživil (Lukeš), 58. Reichel (Šlégr) - 23. L. Květoň (F. Novák), 28. Gřegořek (Brabenec), 28. V. Hübl (Toman), 37. V. Hübl (L. Květoň), 54. Veselý (Sailer), 58. V. Hübl (L. Květoň). Rozhodčí: Fraňo - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 3510.

Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Šťastná branka obránce Zíba z 52. minuty rozhodla o výhře Liberce 4:3. Utkání bylo herně vyrovnané, hosté měli převahu v úvodní třetině. Domácí jejich tlak ustáli a sami mohli zápas rozhodnout ve svůj prospěch ve třetí části. Za stavu 3:3 pustil Altrichter za svá záda lehké nahození Zíba.

Branky a nahrávky: 11. Šindel, 30. Čakajík (Důras), 50. Šindel (Derner) - 2. Klimenta (Víšek), 38. Pletka (Jiruš), 39. Krstev (Jiruš), 52. Zíb (Blatný). Rozhodčí: Husička - Bádal, Bejček. Vyloučení: 8:9, navíc Divíšek (Plzeň) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4916.

Sparta Praha - Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej, ale už od 6. minuty vedla Sparta 1:0. Ve druhé části měli domácí výraznou převahu a prosadili se i gólově a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:1. V ní sparťané přidali ještě dva góly a své vedení uhájili.

Branky a nahrávky: 6. Jan Hanzlík (Langhammer), 26. Štrba (Tabaček), 36. Netík (Ton), 49. Mrňa (Vaic), 50. Podlešák (Ton) - 33. Martynek (Malec), 55. Štefanka (Tomík). Rozhodčí: Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6, navíc Korhoň (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4403.

Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Domácí tentokrát šetřili nervy svých fanoušků a zvítězili 3:1. Ne snad, že by jim šel hokej od ruky tak jako v úvodu sezony, ale díky vůli, bojovnosti a herní disciplíně dirigovali vývoj zápasu. Hosté poprvé a naposledy skórovali až v 60. minutě.

Branky a nahrávky: 19. Bílek (Řezníček), 21. Kumstát (Košťál), 29. Melenovský (Kristek) - 60. Selingr (Bičánek). Rozhodčí: Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Čachotský (Znojmo) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2180.

RI Okna Zlín - Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Léčba Vlachem účinkuje ve Zlíně i nadále. Na úvodní přesilovkovou trefu Lešky sice ještě dokázali Severomoravané odpovědět důrazem Radka Hubáčka. Na dvoubrankový rozdíl však Berani utekli po zásazích Pšurného a Balána. V závěrečné části vrátil Vítkovice do hry Jurečka, ale definitivní KO zasadil svěřencům trenéra Bokroše pohotový Mokrejš. Zlín tak pod koučem Vlachem zvítězil i potřetí v řadě.

Branky a nahrávky: 19. Leška (Balaštík), 36. M. Pšurný (F. Čech), 42. Balán (Rachůnek), 52. Mokrejš (Nosek) - 28. R. Hubáček (Šebesta), 47. Jurečka (Burger). Rozhodčí: Homola - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 4462.

Moeller Pardubice - Slovan Ústečtí Lvi 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Na pardubické poměry podprůměrná návštěva 6913 diváků viděla další trápení Moelleru. Až do 55. minuty si Lvi, kteří dali gól v přesilovce i v oslabení a zdárně brnkali na domácí nervy, udržovali těsné vedení. Nakonec se všechno výsledkově obrátilo k relativní spokojenosti Pardubic, ale ztráta dalšího bodu může hodně mrzet.

Branky a nahrávky: 20. Blažek (Tvrdík), 55. Tvrdík, rozhodující sam. nájezd Blažek - 17. Pazourek (Pojkar), 26. Špirko (Novotný). Rozhodčí: Minář - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6913.

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít