Fanoušci i španělský tisk vítají příchod Henryho do Barcelony

FC Barcelona získala nového hráče. Z Francie přišel do katalánského klubu třicetiletý Thierry Henry. Jak tuto skutečnost přijali španělští fanoušci?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thierry Henry | Zdroj: ČTK

"Henry už je tady ! Máme Henryho !" Podobné titulky se objevují na sportovních stránkách španělských deníků a sportovní listy věnují přestupu 30letého hráče i několik prvních stránek.

Deník Sport napsal, že jeden dvojitý sen se stal skutečností. Henry chtěl hrát v Barceloně a Barcelona si přála, aby oblékal její dres. Je dobré mít sny, které se plní. Komentuje tento fotbalový přestup deník Sport.

Píše také o tom, že se ve fotbalových kruzích povídá, že Barcelona zaplatila za Henryho 3 miliony eur. Klub ale tuto informaci odmítá potvrdit. Při prvním setkání s novináři krátce po příletu do Barcelony pózoval Henry fotografům před emblémy katalánského klubu. Prohlásil, že je to velká čest hrát za Barcelonu.

Podle deníku Mundo Deportivo také prohlásil: "Znamená to pro mne hodně být tady a moci hrát s některými z nejlepších fotbalistů na světě. Sem si jistý, že budu Barcelonu reprezentovat, jak nejlépe umím."

A jak na novou akvizici Barcelony reagovali sami fanoušci? Samozřejmě ji přivítali, i když někteří, jako třeba pan José, mají pochybnosti:

"Je to hráč, který už má svůj věk. Nevím přesně, kolik mu je, ale to víte. Léta přibývají - to je znát i ve fotbale. Věřím ale, že bude mít dobré výsledky."

"Je to dobrý hráč, kterého měl získat spíš Madrid," myslí si pan Antonio. "Madrid se ho snažil přetáhnout, ale stále nevěděl, jestli ano nebo ne. A tak nakonec skončil v Barceloně. Je to ale moc, moc dobrý hráč."

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme