Fanoušci Slavie - vítězové soutěže Radiožurnálu

Nejen fotbalisté Slavie byli v letošním ročníku Gambrinus ligy nejlepší. Stejně jako jim se vedlo na trávníku, jejich fanoušci dominovali na tribunách. I tentokrát hodnotili reportéři Radiožurnálu na každém utkání nejvyšší soutěže atmosféru i nápaditost nebo naopak výtržnosti příznivců jednotlivých klubů. Druhý ročník soutěže Radiožurnálu o nejlepší prvoligové fanoušky vyhrál tábor pražské Slavie s velkým náskokem před druhými fandy Baníku Ostrava a třetími sparťany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Fanoušci Slavie vyhráli v hodnocení reportérů Radiožurnálu stylem start-cíl. Hlavní příčina je nasnadě - nikde jinde nebylo v uplynulém ročníku fotbalovější prostředí a pozitivnější atmosféra pravidelně doplňovaná pestrou choreografií jako v Edenu.

Právě přesun z proklínaného Strahova a první sezóna kompletně odehraná na novém stadionu změnila Slavii z klubu s průměrnou návštěvností v klub s návštěvností suverénně nejvyšší. Na domácí zápasy mistrovského týmu chodilo v průměru skoro 12 tisíc diváků, což je na české poměry luxusní číslo a pocítil to i pokladník Slavie - není ve zdejším kraji zvykem, aby se tržba za vstupné stala nezanedbatelnou částí klubových příjmů. Na Spartu - druhou v pořadí nejen ligy, ale i návštěvnosti - chodilo v průměru o více než tři tisíce lidí méně. Slavii nové domácí prostředí s množstvím namlsaných fanoušků pochopitelně pomohlo i na hřišti, přepočteno na body, mohlo to být i rozhodující v boji o titul. "Myslím si, že to udělalo hodně, vždyť jsme doma ztratili jen šest bodů za tři remízy, to mohlo být rozhodující," pochvaluje si trenér červeno-bílých Karel Jarolím.

Putovní pohár Českého rozhlasu 1-Radiožurnálu by měli slávisté přebrat před prvním domácím zápasem příští ligové sezóny. Replika zůstane v jejich držení. Příští rok jim ale v boji o obhajobu přibude zdatný soupeř - do nejvyšší soutěže se vrací vítěz premiérového ročníku soutěže, tedy Bohemians 1905.

Konečné pořadí 2. ročníku po 30. kole

1. Slavia 160 2. Ostrava 130 3. Sparta 87 4. Liberec 74 5. Mladá Boleslav 68 6. Brno 34 7. Plzeň 25 8. Žižkov 22 9. Olomouc 21 10. Jablonec 20 11. České Budějovice 4 12.-13. Kladno a Zlín 3 14.-15. Bohemians Praha a Teplice 1 16. Příbram 0

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme