Favorité ve druhých zápasech nezaváhali

Play off zámořské NHL pokračovalo druhými zápasy prvního kola. Ve všech případech se dařilo domácím týmům. Ve Východní konferenci zvítězilo New Jersey nad Bostonem 4:2 a na utkání vede 2:0. Philadelphia porazila Toronto 4:1 a srovnala stav série na 1:1. Na Západě vyhrál Dallas nad Edmontonem vysoko 6:1, stav série je nerozhodný 1:1.

Stanley Cup

Čeští hráči si tentokrát nepřipsali do kanadského bodování ani bod. Do statistik se tak zapsal pouze brankář Philadelphie Roman Čechmánek sedmnácti úspěšnými zákroky. Toronto však českého gólmana příliš neprověřilo. Javorovým listům navíc chyběla řada zraněných opor. Jednu výhru vybojovali na ledě soupeře také hokejisté Edmontonu. Páteční zápas jim ale nevyšel a v Dallasu prohráli vysoko 1:6. V duelu plném faulů a bitek vedli Oilers od sedmé minuty, ale na konci úvodní třetiny už domácí vedli o dvě branky.

Východní konference:

New Jersey - Boston 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 15. Friesen, 20. Rafalski, 41. Langenbrunner, 55. Nieuwendyk - 9. Murray, 34. McGillis. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.291.

Výsledek předchozího zápasu: 2:1.

Stav série: 2:0

Philadelphia - Toronto 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Gagne, 18. Roenick, 27. Recchi, 31. Leclair - 25. Mogilnyj. Střely na branku: 36:17. Diváci: 19.579

Výsledek předchozího zápasu: 3:5

Stav série: 1:1

Západní konference:

Dallas - Edmonton 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 15. a 20. Young, 11. Zubov, 39. Arnott, 45. Modano, 47. Dahlen - 7. Reasoner. Střely na branku: 41:13. Diváci: 18.532

Výsledek předchozího zápasu: 1:2