Finále druhé nejvyšší domácí hokejové soutěže bude severočeskou záležitostí

Hokejisté Liberce zvítězili v rozhodujícím pátém semifinále 1. ČP ligy nad Jihlavou 4:2 a rozhodli o tom, že pro Duklu, jednoho z favoritů soutěže, sezona skončila. Semifinálovou sérii vyhrál Liberec 3:2 na zápasy.

V rozhodujícím utkání se musela Jihlava obejít bez zraněného kapitána Cachnína, který má po faulu libereckého Musila ze čtvrtého utkání nohu v sádře, a pochopitelně i bez potrestaného obránce Moravy. Domácí Bílí Tygři se ujali vedení už ve druhé minutě, kdy Sáblíka překonal Paleček, ještě do přestávky zvýšil Hubáček a ve druhé dvacetiminutovce se poprvé v utkání trefil Jan Kudrna. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale hosté se nevzdali: ve třetí části zásluhou Koudelky a Šmardy snížili na jednogólový rozdíl a bojovali o vyrovnání. Pět minut před koncem ale Jan Kudrna svým druhým gólem, tentokrát v přesilovce, udělal za zápasem prakticky tečku.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít