Finále na kilometru má jisté Doktor, čtyřkajak a čtyřkánoe

Mistrovství Evropy rychlostních kanoistů našim reprezentantům příliš nevychází. Účast ve finále závodu na jeden kilometr si zatím zajistili jen kanoista Martin Doktor a čtyřkajak ve složení Petr Náprstek, Jan Souček, Jan Andrlík a Michal Odvárko. Ti postoupili přímo z rozjížděk. Jediná posádka čtyřkánoe Fuksa, Netušil, Macháč a Jiráský se probojovala do finále z oprav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doktor v nich byl cekově třetí za favority Kolonicsem z Maďarska a Němcem Dittmerem. Ve své rozjížďce zvítězil a porazil tak dalšího z vážných konkurentů Rusa Opaleva. Čtyřkajaku stačilo k postupu celkově třetí místo z rozjížděk, čtyřkánoe skončila v opravě druhá.

Na 1000 metrech skončil kajakář Jiří Polívka, který dojel na čtvrté, tedy první nepostupové, pozici. Kajakářka Šárka Borkovcová skončila až předposlední, stejně jako deblkanoisté Fuksa s Netušilem. Do finále se neprobojoval ani deblkajak Záruba - Holubář, pátý v opravách.

Odpoledne jsou na programu opravná semifinále na 500 metrů. Protože se žádné z našich lodí nepodařilo postoupit přímo do finále, představí se v nich celá česká reprezentace přihlášená k závodům na této trati, včetně Martina Doktora.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme