Fleischmann a Sjomin se předháněli v ztrapňování Tampy

Hokejisté Tampy Bay riskují, že přijdou o postup do vyřazovací části zámořské NHL. V nedělním zápase na ledě Washingtonu nepotvrdili roli favorita a předposlednímu týmu Východní konference podlehli 1:7. Jediný gól hostů dal český obránce Filip Kuba. Domácím zajistil vysoké vítězství bleskový hattrick Alexandra Sjomina, který dal tři góly během osmi minut. První dvě branky Washingtonu dal český útočník Tomáš Fleischmann. Ten navíc přidal i dvě asistence, a odehrál tak svůj nejlepší zápas v NHL. Ani tato výhra ale nemůže Washington posunout do bojů o Stanleyův pohár. Naopak Tampa Bay je stále ještě čtyři body nad hranicí postupu.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Milan Hejduk uchoval Coloradu naději na postup do play-off, protože v první minutě prodloužení rozhodl o vítězství svého týmu nad San Jose 4:3. Colorado teď ztrácí na klíčovou osmou pozici v Západní konferenci čtyři body.

Nedělní zápasy NHL

Washington - Tampa Bay 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky: 22., 27. a 29. Sjomin (na druhou Fleischmann), 6. a 14. Fleischmann, 51. Giroux, 58. Gordon (Fleischmann) - 38. Kuba. Střely na branku: 29:31. Diváci: 14.274.

Atlanta - Buffalo 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 4. Kovalčuk, 16. Belanger, 48. Žitnik, 65. Tkachuk - 7. Stafford, 37. Vanek, 53. Roy. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.602.

Anaheim - Los Angeles 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)

Branky: 3. Moen, 5. Penner, 22. Selänne - 3. a 8. Cammalleri, 38. R. Blake, 40. O'Sullivan, 41. N. Clarke. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17.174.

Colorado - San Jose 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 12. Arnason, 29. Liles, 54. Brunette, 61. Hejduk - 9. J. Thornton (M. Michálek), 21. M. Michálek, 25. Guerin. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.007.

Dallas - Phoenix 5:4 v prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 46. a 65. Ribeiro, 6. Morrow, 16. Hagman, 56. Zubov - 4. Sjöström, 24. Morris, 26. M. Tjärnqvist, 59. Doan. Střely na branku: 28:20. Diváci: 18.318.

Pittsburgh - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 11. Talbot, 25. Crosby, 38. Whitney, rozhodující sam. nájezd J. Ruutu - 12. Vermette, 26. Alfredsson, 56. Redden. Střely na branku: 19:35. Diváci: 17.132.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít