Florbal čekají změny pravidel. ‚Je to špatně, ať si trhnou nohou,‘ říká zkušený Garčar

Florbalové mistrovství světa je minulostí. Následující sezony budou ve znamení zkoušení novinek. Změny se dotknou např. hrací doby či počtu hráčů. Testování proběhne v následujících čtyřech sezonách mimo šampionáty mužů a žen.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Garčar má na změny skeptický pohled | Foto: ČFbU

„Zájem celého mezinárodního florbalu je, aby se co nejvíce vyrovnal. Ten sport musí prokázat, že je schopen se dále vyvíjet,“ řekl Radiožurnálu prezident Českého florbalu Filip Šuman pro Radiožurnál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští reprezentanti hodnotí změny pravidel

Zkrácení času třetin na 15 minut hájí Šuman např. tím, že hodně gólů padá v závěrech třetin, kdy slabším týmům dochází fyzická kondice. To ale jediný důvod není. „Vyšlo by se tím vstříc zájmu diváků a médií. Stále více v dnešní době se chce, aby se ty věci odehrávaly rychleji a nebyl prostor pro nějaké taktizování. V tomhle modelu ty největší hvězdy stráví logicky daleko větší procento času na hřišti. A hvězdy produkují ten nejatraktivnější florbal,“ dodává Šuman.

Čeští florbalisté si už některé změny pravidel vyzkoušeli loni na Světových hrách ve Vratislavi. Tam skončili, stejně jako na letošním domácím šampionátu, čtvrtí.

Nepříjemné déjà vu, jsem vnitřně rozsypaný, přiznává po prohraným boji o bronz florbalista Garčar

Číst článek

„Musíme věřit mezinárodní federaci, že dělají dobrou práci. Myslím si, že jí dělají. A uvidíme,“ volí brankář Lukáš Souček opatrná slova.

To Matěj Jendřišák má pohled na změny spíše skeptický. „Z pohledu hráče s tím nesouhlasím. Myslím si, že je to proti tomu sportu. Je to výmysl bafuňářů a managementu IFF (Mezinárodní florbalová federace). Zápasy jsou vyrovnanější, ale viděli jste na tomhle šampionátu. I když se hraje na dvacet lidí a tři dvacetiminutové třetiny, tak ty zápasy byly vyrovnané jak ve skupině, tak v play-off,“ říká Jedrišák.

Milan Garčar, který po šampionátu zvažuje konec v reprezentaci, volil ještě ostřejší slova. „Myslím si, že je to špatně. Na druhou stranu je mi 35 let a ať si IFF s prominutím trhne nohou, ať si to klidně zkrátí na 3 x 4 minuty. Mě už se to týkat nebude,“ nešetřil kritikou.

Jakub Kanta, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme