Florbalisté skončili na mistrovství světa bez medaile

Čeští florbalisté prohráli na světovém šampionátu ve Finsku boj o bronz a obsadili tak konečné čtvrté místo. V dnešním zápase podlehli Švýcarsku 3:4 v prodloužení a vyrovnali dosud nejlepší umístění z roku 1996 ve Stockholmu. Tam se však turnaje zúčastnilo dvanáct týmů. Rozhodující branku vstřelil ve čtvrté minutě nastaveného času Stefan Lüthi.

florbal | Foto: ČTK/EPA

První třetina skončila bez branek. Ve druhé části ale přišla osudná šestá minuta, kdy se Švýcaři během jedenatřiceti vteřin dostali do dvoubrankového vedení. V polovině utkání inkasovali naši hráči potřetí a zdálo se, že o majiteli bronzových medailí je rozhodnuto. Český tým se však nepoložil a po chvilce během minuty zásluhou dvou tref Trnavského snížil na rozdíl jediného gólu. Vyrovnání zařídil tři minuty před koncem normální hrací doby Daniel Folta.