Florida vyhrála, ale play off si nezahraje

Pro hokejisty Floridy skončí po příštím zápase letošní sezóna NHL. Panteři sice vyhráli na ledě Atlanty 3:2, ale na postup to nakonec nestačilo. Rangers totiž porazili Philadelphii 2:1 a Montreal získal potřebný bod v Bostonu, který zvítězil 5:4 v prodloužení. V brance Floridy si Tomáš Vokoun připsal 23 úspěšných zákroků. Český gólman by tak mohl pomoci reprezentaci na mistrovství světa.

Stanley Cup

Stanley Cup

Panteři nemohou své soupeře přeskočit ani v případě výhry v posledním zápase, protože mají s Rangers i Canadiens horší vzájemné zápasy.

"Když se podíváme zpátky za celou sezonou, kde všude jsme ztratili ten bod, který nám teď chybí, těžko se s tím člověk vyrovnává," smutnil David Booth, který v 56. minutě vstřelil vítězný gól.

Radost naopak zavládla v Madison Square Garden. Rangers si počtvrté za sebou zajistili účast v bojích o Stanley Cup. V duelu proti Philadelphii se hned v první minutě trefil Näslund a ve 13. minutě zvýšil na 2:0 Callahan. Za hosty snížil v polovině utkání Briere. Víc už domácí Philadelphii nedovolili. Brankář Rangers Henrik Lunqvist si připsal 37 zákroků a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Rangers tak vyšla i změna na postu trenéra - 23. února tým po Tomu Renneym převzal John Tortorella.

Také Montreal si může oddechnout, i přes prohru v Bostonu do play off postoupil. Canadiens stačil bod, který nakonec získali. Ve druhé třetině už přitom prohrávali 1:3. Bruins si vítězstvím zajistili první místo ve Východní konferenci a v úvodním kole play off se mohou s Montrealem utkat znovu. Na jeden gól Canadiens přihrál obránce Roman Hamrlík.

Poprvé po devíti zápasech prohráli hokejisté Caroliny - na domácím ledě podlehli Buffalu 1:5. Dvě asistence zaznamenal v dresu Sabres bek Jaroslav Špaček. Buffalo i přes výhru přišli i o teoretickou šanci na postup do play off vzhledem k výsledkům jejich konkurentů z New Yorku a Montrealu.

Naopak šanci má stále Nashville, který vyhrál na ledě Detroitu 4:3 po samostatných nájezdech. Predators se tak v tabulce Západní konference bodově dotáhli na sedmý Anaheim a osmé St. Louis. Oba tyto kluby mají ale před sebou ještě dvě utkání, zatímco Nashville už nastoupí pouze v Minnesotě. Nashville dokázal v Detroitu vyrovnat nepříznivý stav 1:3 během posledních šesti minut zápasu. V 54. nejprve Arnott snížil a minutu před koncem Dumont vyrovnal. Kapitán Predators Jason Arnott poté rozhodl v samostatných nájezdech o zisku dvou bodů pro svůj tým.

San Jose nevyužilo první možnost zajistit si Prezidentovu trofej pro nejlepší tým základní části. Sharks totiž na svém ledě překvapivě prohráli s Phoenixem 1:4. Svým šestým gólem sezóny pomohl k výhře Kojotů obránce Zbyněk Michálek.

Boston - Montreal 5:4 v prodl. (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0)

Branky: 26. a 63. Recchi, 18. Bergeron, 24. Kessel, 46. Chára - 28. a 37. D'Agostini, 22. Kovaljov, 31. Schneider (Hamrlík). Střely na branku: 33:39. Diváci: 17.565.

New York Rangers - Philadelphia 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Näslund, 13. Callahan - 30. Briere. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.200

Carolina - Buffalo 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Branky: 60. E. Staal - 6. a 31. Pominville (na první Špaček), 24. Ellis (Špaček), 27. Hecht, 50. Roy z trest. střílení. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.513

Atlanta - Florida 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky: 10. a 46. Bogosian - 37. Horton, 47. Stillman, 56. Booth. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.738

Ottawa - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 5. J. Ruutu, 60. Heatley - 24. Gionta, 24. Rolston, rozh. nájezd Shanahan. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20.151

Tampa Bay - Washington 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 1. Stamkos, 53. Pettinger - 10. a 26. Laich, 27. Steckel, 60. Green. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.891

Detroit - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 12. Kronwall (Hudler), 40. Lidström, 43. Franzen - 54. a rozh. nájezd Arnott, 27. Nichol, 60. Dumont. Střely na branku: 26:25. Diváci: 20.066

Colorado - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 33. Stewart, 58. Liles (Hejduk) - 43. Brunnström, 57. Begin, rozh. nájezd Ribeiro. Střely na branku: 27:39. Diváci: 13.822

Pittsburgh - New York Islanders 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky: 15. Boucher, 24. Dupuis, 29. Cooke, 52. Guerin, 53. Crosby, 57. Kennedy - 6. Nielsen. Střely na branku: 37:29. Diváci: 17.132

Vancouver - Los Angeles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 26. Kesler. Střely na branku: 28:20. Diváci: 18.630

San Jose - Phoenix 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 53. Moen - 10. Upshall, 20. Jovanovski, 25. Z. Michálek, 58. Mueller. Střely na branku: 41:17. Diváci: 17.496