Forsberg zařídil výhru Colorada

Zámořská NHL pokračovala druhým finálovým duelem Západní konference. Hokejisté Colorada zvítězili na ledě Detroitu 4:3 v prodloužení a srovnali stav zápasové série na 1:1. Hlavní postavou utkání byl švédský útočník Peter Forsberg, který jeden gól sám vstřelil a na další tři přihrál. Jednu asistenci zaznamenal hostující obránce Martin Škoula.

hokej

Zápas mohl být rozhodnutý už v normální hrací době. Colorado vedlo ve třetí třetině 3:2 a svůj náskok kontrolovalo, když si však gólman Roy kopl do vlastní sítě puk, který se odrazil od zadního mantinelu. Nebyla to jeho první chyba zápasu. Za stavu 2:1 pro Avalanche vyjel při přesilovce svého týmu pro puk až k modré čáře a nahrál jej přímo na hokejku detroitskému Maltbymu. Ten pohodlně skóroval do prázdné branky a vyrovnal na 2:2.

Colorado se i přesto dočkalo zasloužené výhry. Ve třetí minutě prodloužení o ní rozhodl Chris Drury nádherným blafákem. Připsal si tak desátý vítězný gól v play off a podruhé v kariéře skóroval v nastaveném čase proti Detroitu. Další zápas je na programu ve středu na ledě Colorada.

S výkonem svého týmu nebyl spokojený brankář Rudých křídel Dominik Hašek: "Myslím, že jsme hráli celý zápas špatně. Měli jsme štěstí, že jsme díky Royovi dokázali dvakrát vyrovnat.