Ženy, jděte jinam. Fanoušci Lazia prohlásili část stadionu za svaté místo

Fanoušci římského Lazia na sebe opět upozornili. Po urážlivých samolepkách s Annou Frankovou se v jejich kotli rozšířil leták, který do části tribuny „Curva Nord“ zapovídá vstup ženám.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Lazia Řím na sebe opět upozornili

Fanoušci Lazia Řím na sebe opět upozornili | Foto: Max Rossi | Zdroj: Reuters

„Curva Nord (sektor aktivních domácích fanoušků na Olympijském stadionu v Římě, pozn. red) je pro nás svaté místo. Prostředí, ve kterém dodržujeme nepsaná pravidla,“ píše se v letáku, který se na stadionu objevil před sobotním zápasem proti Neapoli.

Fanoušci Lazia uráží rivaly nálepkami s Annou Frankovou, šéf klubu je plánuje vozit do Osvětimi

Číst článek

Prvních deset řad fanoušci považují za zákopy. A do zákopů prý „nemají přístup dívky, manželky ani přítelkyně“.

„Pokud jste si vybrali stadion k bezstarostnému a romantickému odpoledni namísto Villy Borghese (římské zahrady), měli byste jít do jiných sektorů,“ píše se v letáku, který je podepsán jménem šéfa jedné z fanouškovských skupin.

Vedení Lazia pokus vykázat ženy z části stadionu odmítlo. „Není to názor klubu, jsme proti jakékoli diskriminaci,“ řekl mluvčí klubu Arturo Diaconale agentuře Ansa.

„Lazio má hodně fanoušků a tohle je iniciativa pár z nich. Nemůžeme vždy zabránit nepřípustnému jednání jako v tomto případě,“ dodal.

Fanoušci Lazia patří v Itálii mezi nejradikálnější. Před loňským derby s AS polepili část stadionu nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu AS Řím a připojili antisemitistické nápisy.

Prezident Sergio Mattarella uvedl, že jde o „nelidský a alarmující čin“ a plánoval pachatele vozit do Osvětimi, aby se poučili. Na dalším zápase ale tvrdé jádro hajlovalo.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme