Sparta přestřílela Mladou Boleslav 4:1, Tetteh skóroval dvakrát

V dohrávce 12. kola porazila Sparta Mladou Boleslav. Středočeši tak na Letné prohráli již sedmý zápas za sebou. Sudí v průběhu utkání využil dvakrát konzultaci s videorozhodčím. Díky tomu zrušil penaltu pro Mladou Boleslav a žlutou kartu Radakoviće. Ve druhém poločase pak po zhlédnutí videa přiřkl pokutový kop domácím.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikolaj Komličenko a Martin Frýdek | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

První poločas utkání mezi Spartou a Mladou Boleslaví patřil jasně domácím. Ti si připsali první šanci již ve 3. minutě, ale střela Eldara Ćiviće skončila těsně vedle mladoboleslavské branky. O osm minut později prověřil Nicolae Stanciu pozornost gólmana Šedy, ten ale míč vyrazil.

V 19. minutě už ale Sparta skóre utkání otevřela. Po rohovém kopu a sérii střel se míč odrazil k Matějovi Pulkrabovi, který ho uklidil pod břevno. A hned z následující šance domácí své vedení navýšili. Síť za Šedovými zády rozvlnil Benjamin Tetteh.

Slavia zdolala Liberec na jeho hřišti 1:0 a je v čele, Dukla díky gólu v závěru porazila Opavu

Hráči Mladé Boleslavi v první půli branku Florina Nity defacto neohrozili. Naděje jim vysvitla ve 29. minutě, kdy po souboji Radakoviće s Komličenkem odpískal sudí Orel penaltu. Tu se rozhodl prokonzultovat s videorozhodčím, a po jeho radě, bohužel pro hosty, odvolal sudí jak penaltu, tak také žlutou kartu pro sparťanského obránce.

A tak udeřili domácí na druhé straně hřiště. Střelu k tyči umístil přesně opět Benjamin Tetteh.

První šanci ze hry si vypracovali hráči Mladé Boleslavi v 52. minutě, kdy Přikryl orazítkoval břevno sparťanské branky. Následně domácí, konkrétně Pulkrab, v 61. minutě svou střelou protáhl Šedu.

O dvě minuty později upadl v pokutovém území hostí Stanciu. Po přerušení hry se šel sudí Orel opět poradit s videem a tentokrát penaltu pro domácí nařídil. K té se postavil Guélor Kanga a prudkou střelou navýšil na 4:0.

V 84. minutě pak hosté alespoň snížili. Volný přímý kop rozehrál Jiří Kateřiňák, na jehož centr si naskočil Lukáš Hůlka a hlavou usměrnil míč přesně k tyči.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:1.

20:00 – 22. 10. 2018

2

12. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:1 (3:0)
Branky: 20. a 37. Tetteh, 19. Pulkrab, 64. z pen. Kanga - 84. Hůlka. Rozhodčí: Orel - Blažej, Vlček. ŽK: Čivič, Kanga - Komličenko. Diváci: 9147.