Po souboji koučů Vrby s Horváthem se raduje zkušenější, Sparta rozstřílela Příbram vysoko 4:0

Fotbalisté Sparty po návratu z karantény kvůli koronaviru v týmu porazili v dohrávce 21. kola první ligy Příbram vysoko 4:0. Pražané pod trenérem Pavlem Vrbou vyhráli i čtvrtý zápas v nejvyšší soutěži. Letenští si upevnili druhé místo v tabulce a na vedoucího městského rivala Slavii ztrácejí 11 bodů, navíc mají utkání k dobru. Příbram nevyhrála 11 kol po sobě a klesla na poslední příčku.

Praha (Aktualizováno: 20:23 9. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na výhře domácích se brankami v prvním poločase podíleli Ladislav Krejčí mladší a Libor Kozák. Po změně stran se prosadil střídající Adam Karabec a v nastavení si dal vlastní gól Jiří Mezera.

Historický okamžik pro fotbalovou Spartu, letenský klub po 27 letech mění své logo

Sparta nastoupila poprvé od 20. února. Duel s Příbramí se měl původně odehrát o osm dní později, ale Pražany vyřadil ze hry koronavirus, kvůli němuž byl odložen i jejich ligový duel v Jablonci a osmifinále domácího poháru s Ostravou.

Ze zdravotních důvodů se Letenští museli obejít bez několika hráčů včetně Karlssona a jednoho ze tří nejlepších střelců ligové sezony Juliše. Na lavičce začal útočník Hložek, který kvůli zranění nehrál od října.

Vrba vs. Horváth

Zápas proti sobě svedl Vrbu a příbramského kouče Horvátha, kteří spolu zažili velké úspěchy v Plzni. Sparta se od úvodu tlačila dopředu, ale hosté ji zpočátku nepouštěli do výraznějších šancí.

V 26. minutě skončila Pavelkova dalekonosná přízemní střela vedle. Ve 33. minutě už domácí otevřeli skóre. Plavšič nacentroval do vápna a Krejčí mladší z hranice malého vápna hlavičkou k tyči nedal Šimanovi šanci.

O 10 minut později zvýšil po rohu rovněž hlavou Kozák. V nastavení úvodního dějství Wiesner našel před brankou Krejčího staršího, který v pádu zakončil a Kingue vykopl míč ve vzduchu na hranici brankové čáry.

Po přestávce hlavičkoval sparťanský stoper Čelůstka kousek vedle. V 61. minutě nahradil Hložek na hrotu útoku Kozáka. V největší příležitosti se ocitl v 79. minutě, ale z hranice vápna zamířil mimo tři tyče.

Za dvě minuty se po povedené individuální akci zapsal mezi střelce Karabec, který obešel tři hráče a střelou z hranice šestnáctky propálil Šimana.

Ve druhé minutě nastavení střídající Hanousek hledal ve vápně Hložka, míč si ale do vlastní sítě srazil obránce Mezera. Letenští pod Vrbou poprvé udrželi nulu a připsali si nejvyšší ligovou výhru od předloňského října a triumfu 4:0 nad Bohemians 1905.

Sparta neprohrála v nejvyšší soutěži s Příbramí v 16 utkáních za sebou a poslední čtyři duely vyhrála. Hosté venku v lize v této sezoně získali jen tři body a od loňského května tam nezvítězili v 15 duelech po sobě.

21. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)
Branky: 33. Ladislav Krejčí II, 43. Kozák, 81. Karabec, 90.+2 vlastní Mezera. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Hájek - Klíma (video). ŽK: Ladislav Krejčí II, Wiesner, Vitík, Ladislav Krejčí I - Lalkovič, Soldát, Voltr, Cmiljanovič. Bez diváků.