Vrba ocenil po výhře nad Hradcem Králové přínos mladých hráčů. Rád by před zápasy trénoval na Letné

Ačkoliv hrál ligový nováček z Hradce Králové s pražskou Spartou velmi dlouho vyrovnanou partii, nakonec favoritovi z Letné v pátém kole fotbalové první ligy podlehl 0:4. Svěřenci trenéra Pavla Vrby se tak minimálně do nedělního zápasu Plzně s Karvinou posunuli na první místo tabulky. A pomohli jim k tomu především mladší hráči.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba.

Vrba vyzdvihl po duelu s Hradce Králové zlepšený výkon Sparty v druhém poločase | Zdroj: Profimedia

Spartu trápí od začátku nové sezony zranění některých opor, a tak i v zápase s Hradcem Králové hráli od první minuty například osmnáctiletý Adam Karabec, devatenáctiletý Adam Hložek nebo jednadvacetiletý Matěj Polidar.

00:00 / 00:00

Sparta si poradila s Hradcem Králové, gólově se prosadili hlavně mladší hráči. Poslechněte si příspěvek Martina Minhy

Poslední dva jmenovaní předvedli nejen dobrý výkon, ale zapsali se také mezi střelce. Obzvlášť mladého reprezentačního útočníka Hložka si trenér Sparty Pavel Vrba nemohl po utkání vynachválit.

„Myslím si, že nám strašně pomohl Hložkův gól, kdy to vzal na sebe a skvěle zakončil,“ řekl Vrba na adresu Adama Hložka, který tvrdou střelou pod břevno v 54. minutě rozhodl o vítězství Sparty.

Po něm se trefil i dvakrát záložník Jakub Pešek a obránce Matěj Polidar. Právě až v druhém poločase se u letenských fotbalistů projevil větší klid v zakončení i lepší individuální technika než u hráčů Hradce Králové.

Sparta po dominantním druhém poločase porazila Hradec Králové 4:0, Pardubice překvapily Bohemians

„V druhém poločase jak Hložek, tak i Karlsson, který potom nastoupil, nebo Pešek byli lepší než v prvním poločase a to byl ten rozdíl,“ doplnil Vrba na pozápasové tiskové konferenci.

Prozatímní vedení

Sparta si tak minimálně do nedělního utkání Plzně s Karvinou pojistila první místo v ligové tabulce, když má po pěti kolech na kontě 13 bodů. Trenér Vrba ale přeci jen jedno přání pro další domácí duely na Letné prozradil.

„Musíme poprosit správce, ať nás pustí na trénink, abychom před zápasem zjistili, jak tráva vůbec vypadá. Celou dobu trénujeme na Strahově a asi budeme muset být na správce nepříjemní a jeden trénink před zápasem odehrát na hřišti, abychom zjistili, jak se terén chová a jak se na to připravit lépe, než se nám to dařilo,“ zmínil trenér fotbalové Sparty Pavel Vrba po výhře nad Hradcem Králové 4:0. Narážel tím na situace, kdy hráči Sparty během utkání na trávníku často klouzali.