Sparta doma dominuje, venku prohrává. ‚Nejsme schopní vnutit soupeři náš styl,‘ vysvětluje Ščasný

Fotbalisté pražské Sparty ve 13. ligovém kole prohráli ve Zlíně 0:1 a potvrdili tak, že na soupeřových hřištích se jim v poslední době nedaří. Zatímco při domácích utkáních jasně dominují, venku prohráli už potřetí za sebou.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Ščasný

Zdeněk Ščasný | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Fanoušci Sparty byli na zlínské Letné hodně slyšet, gólu se ale dožadovali marně, stejně jako v předchozích duelech svého týmu na hřištích soupeřů. Poslední tři venkovní zápasy Sparta prohrála vždy stejným výsledkem 0:1.

Beauguel prohloubil venkovní krizi Sparty, Zlín zvítězil 1:0

„V prvním poločas jsme drželi míč, ale nevypracovali jsme si žádnou čistou gólovou šanci. Ve druhém už jsme ani ten míč nedrželi. Neumím si to vysvětlit. Doma jsme silní a dáváme góly, venku si ani nevytvoříme šanci,“ přemýšlel na Radiožurnálu obránce Sparty Lukáš Štětina.

Zatímco na domácím stadionu na Letné sparťané v posledních třech zápasech nastříleli deset gólů, venku ani jeden. Podlehli v Plzni, Olomouci a teď i Zlínu. Za poslední měsíc se radovali pouze z postupu v Mol Cupu na hřišti divizní Polné.

„Je to pro mě zvláštní. Doma jsme velmi silní a nemyslím si, že by na venkovní zápasy dorazila jiná Sparta,“ nezná důvod nevyrovnaných výkonů stoper Sparty.

Prvních 45 minut odehráli Pražané slušně, po změně stran jim ale začal dělat velké problémy úniky po křídlech. O vítězství domácích rozhodl 5 minut před koncem Jean-David Beauguel.

„Nevím, proč doma dominujeme a venku nejsme schopní vnutit soupeři na celých 90 minut náš styl. Pokud chcete ve Zlíně bodovat, musíte vstřelit gól, pak by byl vývoj jiný,“ řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Další prohraný zápas znamená, že Slavia a Plzeň můžou Spartě v tabulce pláchnout už na rozdíl sedmi, respektive pěti bodů. V příštím kole navíc přijde jeden z nejočekávanějších zápasů ligové podzimu, derby Sparta – Slavia se odehraje v neděli na Letné. Tentokrát na té pražské.