Některé situace ve druhém poločase nebyly ideální, uznal trenér Sparty Priske po výhře ve Zlíně

Z jasné záležitosti se stalo drama, nakonec ale fotbalisté pražské Sparty ve Zlíně udrželi těsné vedení 3:2 a připsali si čtvrtou výhru v řadě.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bývalý dánský reprezentant a současný trenér pražské Sparty Brian Priske

bývalý dánský reprezentant a současný trenér pražské Sparty Brian Priske | Foto: Ritzau Scanpix | Zdroj: Reuters

V 51. minutě utkání ve Zlíně se fotbalisté Sparty dostali do vedení 3:0, o osm minut později už vedli jen o gól.

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak výhru na hřišti Zlína hodnotil trenér pražské Sparty Brian Priske

To nejlépe vystihuje zápletku utkání fotbalové ligy, ve kterém pražský favorit dlouho mířil za jasným vítězstvím, nakonec ale horko těžko ubránil nejtěsnější vedení. Výsledkem 3:2 z pohledu Pražanů zápas už skončil.

Trenér fotbalistů Sparty Brian Priske si nechtěl hektickým závěrem utkání ve Zlíně kazit radost z výhry.

„Jsem vážně hodně šťastný a myslím, že hráči taky. Všechno je o vítězství. Samozřejmě jsme profesionálové a perfekcionisté a víme, že některé situace ve druhém poločase nebyly dobré, ale celkově jsme si vytvořili hrozně moc šancí.“

Čtvrtá výhra v řadě

Koučova slova potvrdil i kapitán pražského klubu Ladislav Krejčí, i když jeho hlas úplně radostně nezněl.

„Radost z vítězství je pro nás nejdůležitější. Teď máme pár dní na to, si to rozebrat a samozřejmě víme, že ta druhá půlka nebyla adekvátní tomu, jak chceme hrát, ale je důležité, že dokážeme i takové zápasy zvládnout.“

Sparta zvítězila počtvrté v řadě. Předchozí výhry byly všechny minimálně o tři góly. Podle trenéra Priskeho je tak nakonec možná dobře, že si jeho svěřenci tentokrát zase vyzkoušeli, jaké to je bojovat do poslední minuty.

„Upřímně si myslím, že se z takového zápasu naučíme víc, než kdybychom vyhráli 3:0. Jsem pozitivní, ale samozřejmě ne slepý a v některých věcech budu kritický. Teď si ale chci užít s týmem výhru.“

Teď čeká fotbalisty Sparty čtvrtfinále českého poháru, sehrají ho ve středu na hřišti Liberce.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 26. 2. 2023)