‚Kde jsou ty ***** pražský.‘ Plzeňský manažer Šádek dostal pokutu za vulgarity o Spartě a Slavii

Generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek dostal od etické komise Fotbalové asociace ČR pokutu 40 tisíc korun za znevážení jména fotbalu za to, že loni v květnu použil vulgarity na adresu pražských rivalů Slavie a Sparty.

Praha, Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adolf Šádek při oslavách titulu | Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Šádek použil vulgarity 19. května při oslavách plzeňského titulu. „Kde jsou ty m***y pražský,“ hlásil s klackem v ruce loni při oslavách titulu generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek. 

Komise rozhodčích: Slavia měla v derby kopat dvě penalty, v Plzni sudí nechybovali

Číst článek

O dva dny později se omluvil a uvedl, že se nechal unést atmosférou a nevhodná slova pronesl ve velkých emocích. Představitelům Sparty a Slavie se prý plzeňský funkcionář omluvil osobně.

Informaci serveru Týden.cz o pokutě potvrdil tiskový mluvčí plzeňského klubu Ondřej Lípa. Podle něj úřadující mistři nebudou Šádkovu pokutu komentovat.

Etická komise přesto v lednu oznámila, že se případem bude zabývat od konce února. Za porušení paragrafu 59 disciplinárního řádu Šádkovi hrozila důtka, zákaz činnosti až na dva roky, fotbalově prospěšná činnost, vyloučení z FAČR či pokuta až do výše 500 tisíc korun.

Za znevážení jména fotbalu byl potrestán například i záložník Teplic Tomáš Kučera, který se v rapovém klipu vulgárně vyjadřoval o Spartě nebo místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi. Od etické komise dostal Kučera loni v prosinci pokutu 60 tisíc korun, kterou mu odvolací komise v únoru snížila na 40 tisíc.

ČTK, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme