Etická komise fotbalové asociace vyšetřuje plzeňského manažera, před osmi měsíci urážel pražská ‚S‘

Loni v květnu se nechal unést při oslavách mistrovského titulu, teď na to možná doplatí. Etická komise české fotbalové asociace zahájila disciplinární řízení s generálním manažerem Plzně Adolfem Šádkem za urážky Sparty a Slavie při oslavách posledního titulu.

Plzeň, Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adolf Šádek při oslavách titulu | Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Incident se stal loni v květnu při oslavách titulu v plzeňských ulicích. Hráči společně s realizačním týmem přijeli do centra města vojenským vozem a Šádek při výstupu vykřikoval vulgární poznámky směrem ke Spartě a Slavii.

Opilý sudí se vrací. ‚Je čistý. Rozhodčího jeho kvalit nemáme,‘ zastávají se Pilného funkcionáři

Číst článek

„Kde jsou ti Pražáci? Kde mam ty sparťany a slávisty, ty m***y pražský?“ křičel Adolf Šádek.

Plzeňský manažer se o dva dny později prostřednictvím twitterového účtu Viktorie za své chování omluvil. Zdálo se, že tím se celá kauza vyřešila.

„Rád bych se omluvil za nešťastný výrok, který ode mne zazněl v rámci oslav ligového titulu,“ napsal tehdy. „Představitelům fotbalové Sparty a Slavie už jsem se omluvil osobně. Touto cestou se omlouvám i části veřejnosti, které jsem se dotknul.“

Ale po osmi měsících se případem začala zabývat Etická komise fotbalové asociace.

„Podnět na tuto věc přišel z fotbalového hnutí až v poslední době, tj. po posledním zasedání etické komise, která má povinnost se jím zabývat, stejně jako kterýmkoli jiným podnětem,“ vysvětluje tiskový mluvčí fotbalové asociace Michal Jurman, proč následoval velký časový odstup.

Plzeňskému šéfovi hrozí trest za znevážení jména dobrého fotbalu, tedy za stejný přečin, za který byl v prosinci potrestaný teplický záložník Tomáš Kučera. Ten se v rapovém videu vulgárně vyjadřoval o místopředsedovi fotbalové asociace Romanu Berbrovi a dostal za to pokutu 60 tisíc korun.

O Šádkově případu rozhodne Etická komise na svém dalším zasedání, které je na programu 26. února. Pokud její představitelé dojdou k závěru, že se Šádek provinil, hrozí mu důtka, zákaz činnosti na dva roky, nebo pokuta až půl milionu korun.

Lukáš Michalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme