Šéf afghánského fotbalu skončil, prokurátor ho odvolal kvůli podezření ze zneužívání hráček

Afghánský generální prokurátor odvolal z funkce předsedu tamní fotbalové federace Karíma Keramuddína kvůli aféře kolem údajného sexuálního, fyzického a psychického zneužívání hráček národního týmu. V neděli o tom informovala agentura Reuters.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý předseda Afgánské fotbalové reprezentace Karím Keramuddín | Foto: Maurizio Borsari | Zdroj: Reuters

O místo ve fotbalové federaci přišlo také jejích pět dalších činitelů. Podle úřadu generálního prokurátora vyšetřování stále pokračuje. Keramuddín se zatím k věci nevyjádřil.

Britský list The Guardian začátkem měsíce informoval o násilí na fotbalistkách, které se údajně dělo v sídle afghánské fotbalové federace a na únorovém tréninkovém kempu v Jordánsku.

Afghánský prezident Ašraf Ghaní informace označil za „šokující a nepřijatelné pro nikoho z Afghánců“. Nařídil zahájit vyšetřování případu.

Podle afghánské fotbalové federace jsou obvinění „neopodstatněná“, její zástupci však uvedli, že budou při vyšetřování plně spolupracovat.

Agentura Reuters připomíná, že Afghánistán je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších zemí na světě. Obvinění z mimomanželských sexuálních kontaktů může mít pro ženy fatální následky. Oběti sexuálního obtěžování proto jen zcela zřídka mluví o tom, co se jim stalo ze strachu, že budou nařčeny z cizoložství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme