Nechtělo se mi vstávat na tréninky, přiznal Alex Král. Teď se s reprezentací chystá na Anglii

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého změří síly s fotbalovými giganty z Anglie a Brazílie. Chybět u toho nebude ani zimní posila pražské Slavie Alex Král, který dostal první pozvánku do seniorské reprezentace.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Alex Král je v seniorské reprezentaci nováčkem | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Když byl na svém prvním reprezentačním srazu, sehráli on a jeho vrstevníci modelové utkání proti o rok staršímu výběru. Teď při premiéře mezi dospělými zažije Alex Král zápasy se zřejmě nejslavnějšími soupeři světa. Podívá se při tom do země, kde se fotbal narodil, a pak uvidí národní tým, který toho historicky nejvíc dokázal.

Trenér Šilhavý nominoval na Anglii a Brazílii šest hráčů Slavie, mezi nimi i nováčka Krále

Číst článek

„Určitě by chtěla jet spousta kluků a jedu já jako mladý a navíc poprvé. Být tady, je pro mě obrovská pocta,“ řekl Radiožurnálu stále trochu překvapený Král.

Zároveň přiznal, že když mu nedávno trenér reprezentačního A týmu Jaroslav Šilhavý volal, čekal spíš jiná slova: „Očekával jsem, že by mě mohl pochválit za výkony. Řekl ale, že s nejvyšší pravděpodobností pojedu na zápas s áčkem. To mi udělalo obrovskou radost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nováček v seniorské reprezentaci Alex Král

„Mluvil jsem spíše s trenérem reprezentace do 21 let Karlem Krejčí a o áčku jsme spolu skoro vůbec nebavili,“ přiznal Alex Král, který teď přeskočil jednu věkovou kategorii, a zamířil rovnou do té nejvyšší nejsledovanější, nejprestižnější. Když v zimě přestupoval z Teplic do Slavie, nebylo jisté, jestli se vůbec může prosadit do základní sestavy sešívaných.

Jenže jemu se to povedlo. K tomu nastupuje i v Evropské lize, i díky kurióznímu gólu pomohl vyřadit slavnou Sevillu. Za pár měsíců velmi strmý posun v kariéře.

„Je to hodně o hlavě. Zvláště teď, kdy zažívám jedno z nejlepších období. Spíše se na ty zápasy připravuji více v hlavě, než že bych trénoval. Čím více se daří, tím více od vás lidé očekávají, tím více vás sledují a tím více chyb na vás hledají. Teď je potřeba dělat jich co nejméně,“ dodává Král.

Mladému fotbalistovi pomáhá v rozvíjení fotbalových i mentálních schopností už od žákovského věku individuální trenér. Takže, jestli teď někomu může připadat vzestup kariéry hodně rychlý, může znát i jeden z důvodů.

„Přišel na to táta, který mě do toho zezačátku musel tlačit. Mně jako desetiletému se totiž nechtělo vstávat v neděli v sedm ráno, abych jel na trénink,“ vzpomněl si na krušnější začátky dvacetiletý Alex Král, i proto je teď součástí týmu, který se připravuje na páteční duel v Anglii a úterní zápas proti Brazílii.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme