Olomoucká krize pokračuje, Sigma podlehla Plzni 0:2. Baník po třech porážkách za sebou vyhrál

Fotbalisté Plzně doma porazili Olomouc 2:0 a v první lize zabrali po dvou remízách 1:1 za sebou. Zápas 17. kola v úvodním poločase rozhodli Tomáš Chorý a vlastním gólem Martin Sladký. Obhájci mistrovského titulu na druhém místě stáhli náskok Slavie na jeden bod, Pražany ale ještě čeká pondělní dohrávka v Opavě. Čtrnáctá Sigma má v tabulce pouze tříbodový náskok na poslední Karvinou.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaní fotbalisté Sigmy Olomouc

Zklamaní fotbalisté Sigmy Olomouc | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Viktoria navázala na úterní triumf 2:1 nad CSKA Moskva ve skupině Ligy mistrů. Svěřenci Pavla Vrby s Olomoucí v nejvyšší soutěži neprohráli podesáté za sebou a neinkasovali už 621 minut.

Plzeňští se v úvodu duelu spíše zastřelovali. Ve 23. minutě jim k prvnímu gólu pomohla velká chyba hostů. Houska zaváhal při rozehrávce, Petržela předložil míč Chorému a ten zblízka zakončil do odkryté branky. Bývalý útočník Olomouce se v lize trefil poprvé od května.

Ščasný po porážce na Slovácku: Vyhlížíme konec podzimu, zkušené mužstvo nemůže vedení pustit

Zásah Kovaříka neplatil kvůli ofsajdu a další domácí střelec Procházka těsně minul branku. Po půl hodině hry poprvé zahrozila také Sigma, ale Dvořáka na malém vápně skvěle vychytal gólman Hruška.

Dvě minuty před pauzou úřadující mistři navýšili skóre. Chorý posunul míč na Čermáka, který obešel Kalvacha a jeho přihrávku si obránce Sladký nešťastně srazil do vlastní branky.

Olomoučtí vstoupili do druhého dějství mnohem lépe a dělali Plzni problémy. Nešpor zblízka vypálil těsně vedle tyčky, poté se mezi tyče o kousek nevešla ani Sladkého tečovaná střela.
Hráči Viktorie se však z náporu hostů oklepali a v poslední půlhodině už měli hru opět pod kontrolou. Hanáci už se v závěru na větší vzdor nezmohli a v Plzni prohráli v nejvyšší soutěži popáté v řadě.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (2:0)
Branky: 23. Chorý, 43. vlastní Sladký. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dobrovolný - Adam (video). ŽK: Chorý - Vepřek. Diváci: 5316.
Plzeň: Hruška - Řezník, Pernica, Hubník, Kovařík - Hrošovský, Procházka - Petržela (82. Havel), Čermák (61. Hořava), Kopic - Chorý (73. Řezníček). Trenér: Vrba.
Olomouc: Buchta - Sladký, Jemelka, Vepřek (72. Yunis) - Zahradníček, Texl (77. Lalkovič), Kalvach, Houska, Falta - Dvořák, Nešpor (60. Plšek). Trenér: Jílek.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 0:2

Fotbalisté Ostravy v 17. kole první ligy vyhráli 2:0 v Příbrami a po třech porážkách za sebou bodovali. Naopak středočeský celek natáhl sérii bez vítězství už na sedm zápasů. První gól hostů dal u Litavky v závěru prvního poločasu kapitán Baníku Robert Hrubý a výhru poté těsně před koncem zpečetil Bronislav Stáňa.

Baník si připsal teprve druhé vítězství v posledních sedmi zápasech a v tabulce mu patří šesté místo. Středočeši jsou třináctí, když doma potřetí za sebou prohráli a ani neskórovali.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky: 39. Hrubý, 90. Stáňa. Rozhodčí: Berka - Boček, Vitner. ŽK: Jánoš (Ostrava).
Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Rezek, Květ (61. Mingazov), Hlúpik (46. Keita), Průcha - Voltr (75. Pejša), Fantiš. Trenér: Csaplár.
Ostrava: Laštůvka - Mešaninov, Šindelář (55. Procházka), Stronati, Fleišman - Jirásek (77. Stáňa), Jánoš, Hrubý, Holzer - J. Šašinka, O. Šašinka (74. Baroš). Trenér: Páník.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 0:0

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 17. ligovém kole v malém pražském derby s Duklou bez branek. „Klokani“ v nejvyšší soutěži nevyhráli doma poosmé za sebou. Bohemians protáhli čekání na ligové vítězství na šest kol a v tabulce jsou desátí. Dukla v nejvyšší soutěži potřetí za sebou bodovala a neinkasovala, zůstala však předposlední.

Do základní sestavy Bohemians se po třech měsících vrátil zkušený kapitán Jindřišek, naopak ani na lavičce nebyl nejlepší střelec „klokanů“ v ligové sezoně Yusuf Hilál.

Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Bezpalec, Souček, Tetour (všichni Dukla). Diváci: 3101.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Záviška (72. Reiter), Martin Hašek ml., F. Hašek (81. Koubek), Vodháněl - Nečas (65. Mašek). Trenér: Martin Hašek st.
Dukla: Rada - Douděra (29. Bezdička, 90. Breda), Raspopovič, Ostojič, Souček - Podaný, Miloševič, Tetour, Bezpalec, Bilovský - Djuranovič (78. Brandner). Trenér: Skuhravý.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 2. 12. 2018)