Ohlas v rodině to mělo velký, přiznal po debutu gólman Murin. Baníku vychytal v Příbrami čisté konto

Za normální situace by teď o víkendu nejspíš nastoupil ve třetí nejvyšší fotbalové soutěži. Jenže okolnosti pomohly gólmanovi Radovanu Murinovi, aby si poprvé vyzkoušel první ligu. V kádru A - týmu Baníku Ostrava bylo několik pozitivních testů na koronavirus. A možná kvůli tomu nemohli cestovat do Příbrami ani stabilní brankáři ostravského týmu - Jan Laštůvka a Viktor Budinský. A tak došlo na původně třetího v řadě, který pomohl k vítězství 4:0.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byla mu zima, i tak ale prožil hezký fotbalový večer. Mladý gólman Baníku Ostrava Radovan Murin debutoval v lize.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak prožil premiéru v brance Baníku Ostrava Radovan Murin

„Ohlas v rodině to mělo velký, celá rodina byla víc nervózní než já. Mamka ano, přítelkyně taky a taťka ani nemluvím,“ vyprávěl evidentně šťastný Radovan Murin.

Jednadvacetiletý gólman, který v době, která moc radosti lidem nepřináší, zažil, jak sám řekl, významný mezník ve své fotbalové kariéře – poprvé chytal ligu.

„Je to zvláštní situace se takto dostat do branky, ale byl jsem na to připravený. Ve čtvrtek už to bylo jasné, že budu chytat.“ A kromě zranění, už to mohla překazit jen jediná věc.

„Nejvíc nervózní jsem byl z toho, jestli také nebudu pozitivní,“ přiznal obavy mladý gólman.

Zmrzlý, ale šťastný

Jenže pro Radovana Murina všechno dopadlo dobře. Gólman fotbalového Baníku Ostrava odvedl spolehlivý výkon, i když moc práce ve studeném příbramském večeru neměl.

„Musel jsem se celý zápas udržovat v pohybu, v teplotě, ale stejně mi byla zima,“ přiznal Murin.

A Murin poznal v zápase i před ním, jak vypadá přístup ligových fotbalistů a jaký tlak na ně je. „Je to rozdíl hlavně v atmosféře v týmu. Ti zkušenější hráči jsou extrémně založení na vítězství a v béčku je to jiné, tam se chce spíš každý rozvíjet,“ srovnává gólman Radovan Murin, který doteď sbíral starty v třetiligové rezervě Baníku.

Teď však jednadvacetiletý brankář nastoupil za první tým, vyhrál, a mohl si užít miniděkovačku s hrstkou ostravských fanoušků, kteří, ač na stadion nemohli a ze zápasu prakticky nic přímo neviděli, stáli za plotem.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme