Slovácko v dohrávaném zápase zvítězilo v Ostravě, v tabulce poskočilo na čtvrtou příčku

Fotbalisté Slovácka zvítězili v dohrávce 8. kola první ligy v přímém souboji o čtvrté místo v tabulce v Ostravě 2:1. Hosté měli více ze hry a po gólech Janů Klimenta a Navrátila si vypracovali dvoubrankový náskok, který v nastavení už jen snížil střídající Roman Potočný. Baník nebodoval po sedmi kolech a zůstal pátý. Slovácko vyhrálo v lize počtvrté za sebou a upevnilo se čtvrtou příčku.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost hráčů Slovácka z gólu, který dal Jan Kliment (dole uprostřed).

Radost hráčů Slovácka z gólu, který dal Jan Kliment (dole uprostřed). | Foto: Vladimír Pryček | Zdroj: ČTK

Domácí tým zažil teplotní skok, od nedělního zápasu se Spartou se v Ostravě oteplilo o 20 stupňů. Změkl terén a v prvním poločase se na něm odehrálo pramálo zajímavého. Boj mezi vápny 20 minut nepřinesl prakticky nic.

Šlágr bez diváků i gólů, zato v mrazu. ‚Měli jsme více šancí i více ze hry,‘ řekl trenér Baníku Kozel

Pak si to odvážně středem hřiště namířil k domácí bráně Kubala, prošel přes Pokorného, ale před Laštůvkou mu zakončení překazil Ndefe, který se po příchodu z Karviné dostal poprvé do základní sestavy Baníku.

Slovácko bylo v první půli mírně aktivnější a ve 28. minutě mělo dosud největší šanci. Do Navrátilova sklepnutí se z voleje opřel Sadílek, jehož ránu ještě před bránou ve skluzu tečoval Pokorný. Ale Laštůvka prokázal znamenitý reflex a ránu mířící pod břevno vyrazil.

Ostrava se neprobrala ani po návratu z kabiny a soupeř její laxní výkon plný nepřesností potrestal v 53. minutě. Po faulu na Hofmanna proměnil s přehledem penaltu Kliment.

Domácí trenér Kozel záhy reagoval hned trojitým střídáním, z letargie to ale jeho celek neprobralo. Po hodině hry naopak přišel druhý inkasovaný gól. Laštůvka ještě vyrazil dělovku Kubaly z velkého vápna, ale na tvrdou dorážku Navrátila už nedosáhl.

Ostrava si za celé utkání vytvořila jen minimum nebezpečného. Stronati po standardní situaci v 73. minutě sice parádními nůžkami přes hlavu skóroval, ale rozhodčí odhalili ofsajd a gól neplatil.

Baník dohrál zápas v křeči a vůbec nic na tom nezměnila ani trefa střídajícího Potočného, který v úvodní minutě nastavení skóroval z první střely Ostravy na hostující branku. Více už domácí v šestiminutovém nastavení nestihli.

8. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)
Branky: 90.+1 Potočný - 53. Kliment z pen., 61. Navrátil. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Horák - Cieslar (video). ŽK: Jánoš, Tetour, Pokorný, Fleišman - Havlík, Hofmann, Kalabiška. Bez diváků.