Slavia porazila Teplice a je v čele ligy, výhru slaví Baník, Liberec i Karviná

Fotbalisté Slavie porazili Teplice 3:0 a jsou prozatím na prvním místě tabulky o skóre před mistrovskou Plzní. Baníku si na domácím hřišti poradili s pražskou Duklou 2:0. Příbram poprvé prohrála na domácím hřišti, když podlehla Liberci 1:3, a Karviná si poradila s Opavou 3:1.

Příbram, Brno, Ostrava (Aktualizováno: 21:01 25. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi ostravským Baníkem a pražskou Duklou

Utkání mezi ostravským Baníkem a pražskou Duklou | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

FK Teplice – SK Slavia Praha 0:3

Fotbalisté Slavie se rozhodli odčinit předchozí dvě porážky, tu v domácí lize od Jablonce a také v předkole Ligy mistrů od Dynama Kyjev. Tento úkol vzali sešívaní v Teplicích velmi zodpovědně.

Ve 14. minutě otevřel skóre zápasu Stanislav Tecl. Ten stál příhodně blízko teplické brány, takže mohl z bezprostřední blízkosti uklidit do sítě centr od Jana Bořila.

I dál pokračovala Slavie v aktivní hře a ofenzivních snahách a byla za to následně odměněna. K rozehrání rohové kopu se postavil kapitán Josef Hušbauer, která poslal balón přímo na hlavu Ondřej Kúdely a ten se nemýlil.

Ani po přestávce nepřestali být hosté nebezpeční. Už na rozdíl tří branek zvyšoval Jan Sýkora, když se trefil po přihrávce od Vladimíra Coufala z hranice malého vápna. Na skóre už se do konce zápasu nic nezměnilo a slávisté tak slaví výhru 3:0 a také první místo v tabulce o skóre před Plzní.

FC Baník Ostrava – FC Dukla Praha 2:0

Domácí Ostravané vstoupili do utkání velmi aktivně. Už v páté minutě ohrozil branku Dukly dorážkou Ondřej Šašinky, jeho pokus ale obrana hostí srazit na rohový kop. Následně minul Martin Filo jen těsně tři tyče Radovy brány.

Ve 12. minutě už se mohli fanoušci na vítkovickém stadionu radovat. Daniel Holzer dostal přihrávku na levou stranu vápna, odkud centroval na Šašinku a ten přesnou ranou uklidil míč pod břevno.

Ještě na konci prvního poločasu se dostala Ostrava do dvoubrankového vedení. To jí zařídil Dame Diop, který však před vstřelením branky fauloval a ta tak neměla být uznána. O tom se také snažili hráči Dukly přesvědčit následně rozhodčího, což jim ovšem v ničem nepomohlo.

Ve druhém poločase už si fotbalisté Baníku hlídali svůj náskok a Dukla pro ně nebyla příliš nebezpečným soupeřem. Ostravané slaví výhru 2:0 a jsou tak zatím v čele ligové tabulky o skóre před mistrovskou Plzní.

1. FK Příbram – FC Slovan Liberec 1:3

Na Litavce se mohli diváci těšit už od začátku ofenzivním fotbalem plného šancí. Jako první dostali balon do sítě hosté z Liberce zásluhou Elvise Mashike Sukise, jejich radost ale zkazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Ve 33. minutě se po několika velice slibných pokusech mohli liberečtí fotbalisté radovat. Tomáš Malinský si uprostřed šestnáctky naběhl na přihrávku od Petra Ševčíka a nedal příbramskému Milanu Švengerovi šanci.

Po příchodu z kabin pokračovaly oba týmy v podobném duchu a domácí za to byli takové gólově odměněni. Příbramský talent Jan Matoušek poslal míč z ostrého úhlu ke vzdálenější tyči a nemýlil se.

Liberečtí ale dokázali okamžitě zareagovat, když je po čtyřech minutách dostal do vedení Roman Potočný přízemní střelou. Jejich vedení ještě pojistil v poslední minutách Filip Oršula.

SFC Opava – MFK Karviná 1:3

Ani jeden z celků se nedostal z počátku utkání do žádné větší šance. Ve 20. minutě ale Karvinští zahrávali první rohový kop a dokázali ho zužitkovat víc než efektivně. Na centr si totiž na zadní tyč naběhl nikým nehlídaný Filip Panák a hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Střelec třetího gólu Karviné Tomáš Wágner (v bílém dresu) | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Dalších branky byly k vidění na brněnské stadionu, kde hraje Opava své domácí zápasy, až ve druhé půli. V té se znovu jako první prosadila Karviná, za kterou se trefil Vojtěch Smrž. Následně snížil ranou z voleje Tomáš Smola.

Karviná si však vítězství vzít nenechala vzít, když ho ještě v závěru duelu pojistil Tomáš Wágner, který přesně hlavičkoval. Opava tak ani na šestý pokus nedokázala v lize zvítězit.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 25. 8. 2018)