Opava se dočkala první výhry po návratu do ligy, Baník remizoval v Liberci

Fotbalisté Baníku Ostrava stále bez zraněného kapitána Milana Baroše nevyužili šanci dostat se na první místo fotbalové ligy. Jejich zápas 7. kola Fortuna ligy v Liberci skončil 0:0. První výhru po návratu do ligy si připsala Opava, potřetí za sebou vyhráli fotbalisté Zlína. Zápas Mladé Boleslavi s Teplicemi skončil remízou 1:1.

Liberec (Aktualizováno: 18:57 1. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovan Liberec - Baník Ostrava

Slovan Liberec - Baník Ostrava | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Aby se Ostrava aspoň na pár hodin dostala do čela tabulky, musela v Liberci vyhrát o dva a více gólů, k tomu ale měla poměrně daleko, ani jeden tým neměl v první polovině zápasu velkou gólovou šanci. Baník, který znovu nastoupil bez zraněného kapitána Milana Baroše, jen několikrát zahrozil z dálky.

Slavia - Plzeň 4:0. Sešívaní po jasném vítězství vedou ligu, Plzeň hrála poločas o deseti

Liberec na tom nebyl o moc líp. Při centrech na vzdálenější tyč byli neúspěšní Potočný i Mikula, Malínského zase při sprintu do samostatného úniku zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Po změně stran opět hrozil liberecký Roman Potočný, ale pouze vyprášil rukavice gólmana Laštůvky a dorážející Breite byl v ofsajdu, Dame Diop na druhé straně rozvlnil jen boční síť.

Baník má po remíze 0:0 v Liberci 16 bodů, Slovan zaokrouhlil svůj bodový zisk na 10.

Program 7. kola pokračuje zápasy Zlína s Příbramí, Mladé Boleslavi s Teplicemi a Opavy s Jabloncem. V 19 hodin začíná šlágr Slavie s Plzní, který vysílá Radiožurnál v přímém přenosu, iROZHLAS.cz nabídne textový online.

Až v padesátém zápase se zrodila v aktuálním ligovém ročníku první bezgólová remíza 0:0. ⚽❌#LIBOVA

16:58 – 01. 09. 2018

2 16

Fotbal super, počasí nádhera... Vydařený výlet na sever! #libost

2 8

Před Baník se v tabulce díky vyššímu počtu vstřelených gólů posunul Zlín, který doma porazil 3:0 Příbram. Ševci o své třetí výhře v řadě rozhodli už během prvního poločasu, v 18. minutě otevřel skóre Tomáš Poznar, dvě branky pak ještě do přestávky přidal Beauguel.

V sedmém kole, se prvního vítězství po návratu do nejvyšší soutěže dočkala Opava. Slezané se v brněnském azylu proti Jablonci dostali poprvé do vedení ve 25. minut díky Kaymbovi, tříbodovou pojistku přidal po hodině hry z dorážky Puškáč.

Mladou Boleslav poslal do vedení proti Teplicím po 50. minutách hry Nikolaj Komličenko, který dotáhl Michaela Krmenčíka na čele tabulky střelců.

Štředočeši měli i další šance, ale jednogólové vedení jim nestačilo, na Krobův načechraný centr po rohovém kopu si naskočil vysoký Jan Hošek, který vyrovnal. Vzájemný souboj obou týmů tak počtvrté za sebou skončil smírně.

7. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Marek - Černý, Horák. ŽK: Oscar, Pešek, Potočný - Fleišman, O. Šašinka, Hrubý, Jirásek. Diváci: 4695.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 1. 9. 2018)