Baník se raduje z návratu do první ligy. Trenér Petržela slaví nejraději doma v klidu

Baník Ostrava je znovu prvoligový. Zdař Bůh v lize! Trička s takovým nápisem si v po výhře nad Znojmem 3:0 bezprostředně po zápase navlékli hráči Baníku a strhli se postupové oslavy, jako by ostravský celek vyhrál mistrovský titul.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost hráčů Baníku z postupu do první ligy | Zdroj: ČTK

Sotva rozhodčí Radek Příhoda třikrát pískl do píšťalky na znamení konce zápasu, vtrhli na hřiště fanoušci, kterých na vyprodaný Městský stadion přišlo 11 440. Zbytek zůstal prázdný z bezpečnostních důvodů. Mohly se spustit postupové oslavy.

Baník je po roce opět prvoligový. Podle trenéra Vlastimila Petržely zaslouženě. Sice venku poztrácel dost bodů, ale v soubojích s Olomoucí a Opavou získal 13 bodů. „Když se podíváte na tabulku prvních tří mužstev, tak ta mluví za všechno. Máme tam jednu remízu a tři výhry,“ řekl Radiožurnálu Petržela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat Baníku do první ligy

S trenérovými počty souhlasí také Martin Sus, který dal Znojmu první dva góly v prvním poločase. „Všem se nelíbí, že pan Petržela říká, že máme nejkvalitnější tým, ale já si to myslím taky. Opava ani Olomouc nás ani jednou neporazila. Ty ztráty jsme si udělali zbytečně sami. Když někdo porovná Opavu, Olomouc a Baník, tak jsme z nich nejlepší.“

Na oslavy baníkovského trenéra Vlastimila Petrželu moc neužije. Po zápase ho hráči polili šampaňským, ale Petržela má radši, když si zaleze někam do klidu.

„Polili mě šampaňským, vlezlo mi to do očí, měl jsem to na rtech, já nesnáším alkohol. Nejradši slavím, když se zavřu sám doma v klidu. Vyřídím si telefonáty a zprávy. Nebo si zajdu do obchodu, to je moje nemoc. Vždycky, když se daří, nebo nedaří, tak projdu čtyři obchoďáky a koupím pár blbostí.“

Univerzál Martin Sus přispěl k postupu Baníku hodně velkým dílem. Během sezony vystřídal snad pět pozic v sestavě. Do posledního zápasu se Znojmem se vrátil po jednozápasovém karetním trestu a v prvním poločase vstřelil dva důležité góly, které Ostravanům daly klid.

„Pocity jsou fantastické. Ani ne z těch gólů, ale z atmosféry, která tady panuje a od první minuty nás hnala. My jsme fanouškům vděční. Některé zápasy ve druhé lize nám nevyšly, ale dneska jsme ukázali, že jsme postoupili zaslouženě a oni nám k tomu strašně pomohli," řekl Sus.

Oslavy postupu hráči v Ostravě potáhnou patrně několik dní, ale už musí přemýšlet i nad první ligou. Podle Martina Suse se Baník bát nemusí. „Myslím, že pro tým, který máme, je druhá liga složitější než první. Druhá liga je více o bojovnosti a o běhání. Přeci jen si myslím, že v první lize budeme mít víc ze hry.“

První fotbalová liga se tak může po roční přestávce těšit na tradičního ostravského účastníka, který přináší fotbalovou atmosféru, ale samozřejmě někdy i problémy.

David Procházka, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme