Baník v závěru mocně finišoval, když vyrovnal z 0:2 na 2:2. Slavia si rozdělila body s Olomoucí

Ještě necelou čtvrthodinu před koncem zápasu to v Ostravě-Vítkovicích vypadalo pro fanoušky domácích na smutný sobotní večer, avšak dva góly v rozmezí pěti minut znamenají dělbu bodů. Domácí výhry si připsali i fotbalisté Fastavu Zlín, kteří porazili Teplice díky gólům Mehanoviče a Traorého 2:0. Tři body zůstaly také v Ďolíčku. Domácí Bohemians porazili Slovácko jednogólovým rozdílem. Slavia remizovala s 1:1 s Olomoucí.

Ostrava (Aktualizováno: 19:17 9. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Baníku Ostrava

Fanoušci Baníku Ostrava | Zdroj: ČTK

Baník nastoupil bez nedoléčeného kapitána Baroše a navrch už ve čtvrté minutě dostal ledovou sprchu. Jablonec podnikl bleskový kontr středem hřiště, Masopust vysunul Tecla, který ze sóla s přehledem podél Vaška vstřelil vedoucí gól.

Ofenziva Baníku bez Baroše působila místy dost bezzubě a k výraznému zlepšení nedošlo ani s příchodem druhého hrotového útočníka Šašinky. To hostující kouč Klucký předvedl střídání z říše snů: Kysela se po minutě na trávníku vyšplhal do vzduchu na rohový kop Trávníka a hlavou na vzdálenější tyč zavěsil.

Suverénní Plzeň porazila špatně bránící Liberec 3:0 a dál vede ligu bez ztráty bodu

Přestože domácím tvrdly nohy, v závěru se snažili o nemožné. Po Poznarově nebezpečné ráně z otočky si vytvořili tlak, který v 78. minutě korunoval po průniku De Azeveda přesnou ranou pod břevno Hrubý. I díky čerstvému Stáňovi na levé straně se Baník nadechl k obrovské ofenzivě a už čtyři minuty nato právě po příhře Stáni vyrovnal Jakub Šašinka.

Výrazně posílený Zlín porazil doma Teplice.  Vedoucí gól zaznamenal ve 30. minutě novic v týmu Ševců Mirzad Mehanovič a druhý gól přidal Ibrahim Traoré. Teplice hrály celý druhý poločas bez vyloučeného Alexandara Šušnjara, ale navzdory oslabení soupeře trápily. Pro Zlín bylo utkání generálkou před čtvrtečním vstupem do Evropské ligy, kde se utká se Šerifem Tiraspol.

Zvítězili i fotbalisté Bohemians Praha 1905, kteří doma porazili Slovácko 1:0 a ukončili sérii bez vstřeleného gólu, která trvala 340 minut. Hosté z Uherského Hradiště naopak v nejvyšší soutěži neskórovali potřetí za sebou. Utkání v Ďolíčku rozhodl v 65. minutě syn trenéra, Martin Hašek mladší.

V posledním sobotním zápase remizovali Slávisté, za které poprvé jako střídající hráč nastoupil navrátilec Tomáš Necid, s Olomoucí, která má v letošní sezoně velmi dobré výsledky. Pražská Slávia inkasovala v lize po 518 minutách a ztrácí z druhého místa na vedoucí Plzeň už šest bodů. Na třetím místě zůstává i nadále Sigma Olomouc, která ztrácí o bod více.